Byk

bykByk – Baran

Dobre połączenie znaków, choć nie obędzie się bez spięć. Dynamiczny Baran może nie wytrzymać z Bykiem, którzy jest domatorem i lubi oszczędzać pieniądze. Byk za to będzie miał trudności z akceptacją bałaganiarstwa Barana oraz tym, że ciężko mu usiedzieć w jednym miejscu. Pomimo przeciwności pomiędzy znakami da się zaobserwować niezwykle silny magnetyzm. Wszelkie konflikty pomiędzy Baranem a Bykiem najczęściej rozwiązywane są w sypialni, gdzie znajdą niemal bez słów wspólny język.

 

Byk – Byk

Połączenie dwóch Byków w związku daje bardzo dużą szansę na szczęśliwą relację. Tu niewiele trzeba sobie tłumaczyć – wszak Byk rozumie jakie drugi Byk ma potrzeby. Oboje dążą do stabilizacji, ich wspólnym marzeniem jest własny dom i rodzina. Potrzebują czasem nieco przyjemności – wspólne wycieczki, wyjazdy, kolacje czy chociażby wyjście do kina skutecznie podtrzymają wzajemne zainteresowanie. Byk chętnie realizuje się zawodowo ale gdy zajdzie taka potrzeba zrezygnuje z kariery aby zająć się rodziną. W ich sypialni na pewno nie będzie nudno.

 

Byk – Bliźnięta

Potrzeba wiele pracy aby ta relacja mogła przetrwać. Bliźniak nie widzi nic złego w spontanicznych decyzjach podjętych pod wpływem chwili. U Byka natomiast wszystko musi zostać przemyślane i o ile to możliwe odpowiednio wcześniej zaplanowane. Odmienne podejście do pieniędzy, inne potrzeby jak i pasje, często decydują o tym, że Byk i Bliźnięta mogą nawiązać ze sobą romans, lecz rzadko potrafią wytrzymać w stałej relacji. Będzie to możliwe, o ile nauczą się tolerować swoje wady jak i odmienność partnera.

Byk – Rak

Byk i Rak posiadają niezwykle zbliżone do siebie cechy usposobienia, które w zderzeniu pozwalają im z łatwością zawiązać stałą relację. Spokojny i opanowany Bliźniak zawsze chętnie wysłucha Raka i otoczy go niewidzialnym, ochronnym ramieniem. Rak natomiast zadba o to, by Byk poczuł w domu prawdziwą, ciepłą atmosferę. Oboje są dla siebie opoką spokoju. Mają szansę stworzyć nie tylko udany związek ale także i duet zawodowy. W przypadku kryzysu relacji wspólny, romantyczny wyjazd zażegna wszystkie problemy.

Byk – Lew

W tym związku na pewno nigdy nie będzie nudno. Zderzenie dwóch silnych osobowości zaowocuje licznymi konfliktami. Władczy i zaborczy Lew podejmie próbę przejęcia na Bykiem kontroli, ten zaś dzięki wrodzonej upartości na pewno nie podda się bez walki. Byk nie ustąpi Lwu także w kwestiach prowadzenia domowego gospodarstwa, co w jego przekonaniu lepiej mu wychodzi. To, co ich łączy, to potrzeba osiągnięcia stabilizacji finansowej i wysokiego poziomu życia. Wspólne cele jak i niezwykła zgodność temperamentów w sypialni decydują o tym, że pomimo wielu burz tych dwoje potrafi przetrwać wspólnie wiele lat w szczęściu.

Byk – Panna

Niezwykle bezpieczna relacja. Może zdarzyć się tak, że Byk i Panna przeżyją wspólnie wiele lat nie tyle z powodu miłości co przyzwyczajenia. To, co ich do siebie przyciąga to podobny system wartości. Panna jest spokojna i zrównoważona. Byk, który w młodości musi się wyszaleć do stałej relacji poszukuje osoby, która zapewni mu bezpieczeństwo. Razem tworzą niezwykle stabilny dom i relację, która przetrwa wiele lat. Aby uniknąć zdrady spowodowanej rutyną, która prędzej czy później pojawi się w tym układzie, należy zadbać o udane życie intymne.

Byk – Waga

Ten związek wymagać będzie wielu kompromisów. Statecznemu i konkretnemu w działaniach Bykowi trudno będzie zrozumieć i zaakceptować Wagę, która wykazuje się zbyt lekkim podejściem do życia. Romantyczna i zmienna w decyzjach nie raz i nie dwa wyprowadzi Byka z równowagi. Waga może jednak zapewnić Bykowi nieco oderwania od rzeczywistości i sprawić, żeby zaczął cieszyć się małymi rzeczami. Uległa, ale stanowcza kiedy czegoś zapragnie zawalczy o swoje i przytrze nosa dominującemu Bykowi. Fantazji jak i wzajemnej fascynacji nie zabraknie także w ich sypialni.

Byk – Skorpion

Ciekawa ale i skomplikowana relacja. Skorpion, gdy kocha bywa zaborczy, ale za to niezwykle namiętny. Za wszelką cenę pranie zatrzymać fascynację partnerem, która towarzyszy mu na początku relacji. Nie zdecyduje się także na dłuższy związek z osobą, o odmiennym temperamencie seksualnym. Spokojny i opanowany Byk może mieć trudność aby dotrzymać Skorpionowi kroku. Na pewno jednak zaimponuje mu swoją zaradnością jak i konsekwencją w dążeniu do celu. Może zdarzyć się tak, że Byk stanie się dla Skorpiona motywacją do pozytywnych zmian. Jeśli będą sobie mówić o swoich potrzebach uda się im wypracować płaszczyznę porozumienia.

Byk – Strzelec

Znaki o odmiennych życiowych priorytetach. Strzelec przykłada dużą wagę do rozwoju zawodowego. Gdy praca sprawia mu przyjemność z chęcią zostaje po godzinach a bywa i tak, że oddaje się jej bezgranicznie. Nie zrozumie tego Byk dla którego praca jest narzędziem do zdobywania pieniędzy, natomiast najważniejsze jest życie rodzinne. Doceni on jednak optymizm Strzelca i łatwość, z jaką rozwiązuje życiowe problemy. Jeśli każdemu z nich uda się określić swoją pozycję i rolę w związku relacja ma szansę przetrwać wiele lat w szczęściu. Znaki te mogą stanowić dla siebie wzajemną inspirację.

Byk – Koziorożec

Niezwykle zgodne połączenie. Podobieństwo temperamentów sprawia, że Koziorożec i Byk w związku potrafią wyznaczać sobie wspólne cele. Jeśli czegoś zapragną i połączą siły nikt i nic nie jest w stanie stanąć na przeszkodzie ich szczęścia. Z powodzeniem mogą prowadzić wspólne interesy ale to w domu osiągają największą harmonię. Domatorzy, którzy najlepiej czują się we własnym towarzystwie zawiązując intymną relację często separują się od wszystkich znajomych. Spójne temperamenty, również w sferze intymnej związku, pozwalają im osiągnąć relację niemal idealną.

Byk – Wodnik

W tym związku nie zabraknie kłótni , ale daje on jednocześnie szansę, by udowodnić, że przeciwieństwa się przyciągają. Konsekwentny i nieco despotyczny Byk w zderzeniu z ogromną energią Wodnika nabiera życiowej radości. Wodnik natomiast poczuje się przy Byku bezpiecznie i doceni jego zaradność. Można więc powiedzieć, że znaki te idealnie się uzupełniają. Pomimo odmiennego podejścia do życia przy zastosowaniu odrobiny kompromisu tworzą nietuzinkowe i niezwykle ciekawe połączenie osobowości. Tutaj nie będzie miejsca na nudę.

Byk – Ryba

Znaki bardzo podobne charakterologicznie. Choć na pierwszy rzut oka zarówno Ryba jak i Byk lubią przygody i ruch w głębi serca marzą o stabilizacji, spokoju i domu pełnym ciepła. Jeśli ujawnią przed sobą te pragnienia mają szansę wspólnie je zrealizować. Ważne jest to aby Ryba czasem zgotowała Bykowi za jego plecami niespodziankę – to podtrzyma żar wzajemnej fascynacji. Byk natomiast musi pamiętać o tym, ze Ryba lubi wiedzieć na czym stoi. Nawet jeśli ze strony Byka pojawiła się już deklaracja miłości nie zaszkodzi powtarzać jej co pewien czas. Wzbogacona o komplementy sprawi, że Ryba da z siebie wszystko, by związek był udany.