Rak

rakRak – Baran

Niezwykle trudna kombinacja znaków. Rak nigdy do końca nie rozumie życiowych priorytetów Barana. Choć na początku pomiędzy znakami może wystąpić zauroczenie marne są szansę na to, aby przerodziło się ono w miłość. Baran, jako człowiek żywiołowy nie pogodzi się z tym, że Rak woli spędzać wolny czas w domu. Odmienne pomiędzy tymi znakami jest także podejście do kwestii pieniędzy – Baran pracuje dla wydawania na przyjemności natomiast Rak woli gromadzić środki.

Rak – Byk

Byk i Rak posiadają niezwykle zbliżone do siebie cechy usposobienia, które w zderzeniu pozwalają im z łatwością zawiązać stałą relację. Spokojny i opanowany Bliźniak zawsze chętnie wysłucha Raka i otoczy go niewidzialnym, ochronnym ramieniem. Rak natomiast zadba o to, by Byk poczuł w domu prawdziwą, ciepłą atmosferę. Oboje są dla siebie opoką spokoju. Mają szansę stworzyć nie tylko udany związek ale także i duet zawodowy. W przypadku kryzysu relacji wspólny, romantyczny wyjazd zażegna wszystkie problemy.

Rak – Bliźnięta

Pomiędzy znakami występują silne sprzeczności. Nie oznacza to jednak, że ich związek nie jest możliwy. Rak domator, uwielbia spędzać czas ze swoimi bliskimi w znajomych czterech ścianach. Nie lubi tłumów i zmiany otoczenia. Bliźnięta natomiast uwielbiają pojawiać się tam, gdzie coś się dzieje. Największą frajdę sprawia im ruch na świeżym powietrzu, wycieczki i podróże. Na tej płaszczyźnie zawsze będą pojawiać się pomiędzy Rakiem a Bliźniakiem zgrzyty. Jeśli naprawdę im na sobie zależy przyjdzie im wypracować kompromis i czasem zgodzić się na to, na co aktualnie ma ochotę druga połówka.

Rak – Rak

Rak domator nawiąże idealnie porozumienie z osobą spod swojego znaku. Te same potrzeby, pasje jak i postrzeganie świata sprawią, że żaden z partnerów nie będzie próbowało zmieniać  drugiej połówki. Nie oznacza to jednak beztroskiej sielanki. Rak lubi dominować w związku, a tam gdzie spotykają się dwie osobowości, które pragną przejąć władzę, zawsze dojdzie do konfliktu. To połączenie ma szansę na szczęśliwy związek o ile partnerzy podzielą pomiędzy siebie obowiązki i będą wymieniać się rolą osoby decyzyjnej w relacji.

Rak – Lew

Lew lubi dominować w związku. Z drugiej strony na stworzenie dłuższej relacji zdecyduje się tylko z osobą, która nie będzie się mu całkowicie podporządkowywać. Potrzebuje partnera o silnej osobowości a taką właśnie reprezentuje Rak. Znaki w związku dopełniają się i potrafią stworzyć zgraną drużynę. Jedyną trudność do pokonania w tej relacji stanowią wybuchowe charaktery – zarówno u Raka jak i Lwa. Niechętnie mówią o swoich emocjach, szczególnie te negatywne potrafią zduszać w sobie przez długo czas. Gdy wybuchną dochodzi do poważnych kłótni po których następuje okres cichych dni. Jeśli Rak i Lew myślą o sobie na poważnie w perspektywie przyszłości muszą nauczyć się rozmawiać o tym co czują – nie tylko o rzeczach pozytywnych ale przede wszystkim o tych złych.

Rak – Panna

Istnieje duża szansa na szczęśliwy związek. Roztropna Panna marzy przede wszystkim o stabilizacji i bezpieczeństwie. Rak domator potrzebuje natomiast u swego boku osoby o zrównoważonym temperamencie. Wzajemnie uzupełniają się i rozumieją swoje potrzeby. Rak poczuje się przy Pannie doceniony i ważny. Panna natomiast może być pewna lojalności Raka, któremu nie w głowie przygody i zdrady. Wierny i oddany stworzy Pannie prawdziwy dom. Wspólne zamiłowanie do porządku i harmonii tak w otoczeniu jak i w życiu sprawi, że przeżują wspólnie wiele szczęśliwych lat.

Rak – Waga

Choć na pierwszy rzut oka Rak i Waga to osoby o zgodnych temperamentach, wraz z biegiem czasu i zacieśniania znajomości na jaw wychodzić będzie coraz więcej sprzeczności. Waga pragnie w swoim życiu zmian. Nie znosi bierności. Zawsze chętnie pojawi się tam, gdzie coś się dzieje. W związku poszukuje romantyzmu i silnych emocji. Rak domator może mieć trudność aby dotrzymać jej kroku. Potrzebuje partnera, który go doceni i dowartościuje. Waga natomiast zamiast dostrzegać w nim to, co dobre, skupi się na jego wadach. Kłótnie o to, gdzie i w jakiej formie spędzać wolny czas prędzej czy później sprawią, że relacja zawiśnie na włosku.

Rak – Skorpion

Pomimo sprzeczności relacja ma szanse na przetrwanie. Skorpion to niespokojny duch. Potrzebuje w swoim życiu silnych wrażeń i coraz to nowych doznań. Kocha niezwykle żarliwie i intensywnie. Jest zazdrosny ale nie zaborczy. Rak, opanowany i stateczny może mieć trudność aby dostrzec w Skorpionie partnera rokującego na przyszłość. Często zdarza się jednak i tak, że Skorpion docenia stateczne podejście Raka do życia. Wówczas Rak staje się dla niego ostoją spokoju, tworzy mu dom, w którym zawsze może czuć się bezpiecznie i powrócić po swoich szaleństwach. Rak natomiast potrafi przymknąć oko na wybryki partnera o ile ten sprawi, że poczuje się dowartościowany i ważny w związku.

Rak – Strzelec

Połączenie Raka i Strzelca zapowiada bardzo skomplikowaną relację. Strzelec uwielbia ruch i przestrzeń. Jego siłę napędową stanowią ludzie a praca często staje się sensem życia. Nie dba o poczucie bezpieczeństwa – zamiast myśleć o przyszłości skupia się na tym co tu i teraz. Jego dom jest zawsze otwarty, czego Rak nie może zaakceptować. Traktuje on bowiem swoje cztery ściany jako swoje terytorium, na które rzadko wpuszcza ludzi spoza rodziny. Strzelec nie jest finalnie w stanie docenić tego, co Rak może mu zaoferować. Jeśli ten związek ma przetrwać potrzeba wielu rozmów jak i kompromisów.

Rak – Koziorożec

Podobne cechy charakteru i spójne życiowe cele dają tej relacji duża szanse na przetrwanie. Kochający domową, rodzinną atmosferę Rak rewelacyjnie porozumie się z pracowitym Koziorożcem, dla którego ważna jest stabilizacja i pewność jutra. Umiarkowane temperamenty pozwolą wypracować kompromis, bez konieczności wszczynania konfliktów, których ani Koziorożec ani Rak nie lubią. Istotne w tej relacji jest to, aby Koziorożec nie poddał się aż za nadto urokowi Raka, który lubi wygodę i chętnie na rzecz rodziny zrezygnuje z życia zawodowego.

Rak – Wodnik

Kombinacja połączenia osobowości Wodnika i Raka daje szansę na szczęśliwy związek o ile nauczą się przymykać  oko na swoje wady. Bałaganiarski Wodnik, który lubi żyć chwilą nie raz doprowadzi statecznego Raka do białej gorączki. Z drugiej strony Rak ma szanse wprowadzić do jego życia nieco harmonii, której Wodnik, pomimo wrażenia jakie może sprawiać, bardzo potrzebuje.  Na tej relacji każdy może coś zyskać – Rak odrobinę szaleństwa i nieoczekiwane przygodny pod przewodnictwem Wodnika, a Wodnik bezpieczeństwo.

Rak – Ryby

Ryba jest w stanie doszukać się w Raku tego, czego potrzebuje do pełni szczęścia – stabilizacji, poczucia bezpieczeństwa, pewności jutra. Rak domator zadba o domowe ognisko i cudowną atmosferę. Zabraknie jej natomiast przygód i nieco szaleństwa, które nie jest wpisane w cechy usposobienia statecznego Raka. Typowa dla tego połączenia znaków po pewnym czasie staje się rutyna, tak bardzo niebezpieczna dla zachowania wierności w relacji. Jeśli związek ma przetrwać Rak musi nauczyć się czasem zaskakiwać Rybę a ta nauczyć się zaradności, tak trudnej dla marzycielskiej Ryby.