Horoskop roczny Panna

pannaPanna (23.08-22.09)

Rok 2018 Pannom przyniesie zapłatę za czyny. Panny nie będą rozpieszczane przez gwiazdy, zapłacą co do grosza za swoje błędy. Niestety równie często też za cudze. Wychodzą na swoje dzięki pracowitości i odpowiedzialności, a także odporności na ciosy. W 2018 Panny będą jednak nerwowe jak nigdy. To wpływ tajemniczego Neptuna, który wzmaga napięcie i uczucie nirpewności. Panny będą teraz zamartwiać się, co jest zupelnie zbędne. Zdrowie będzie Ci dopisywać. Znajomi stwierdzą ze zdumieniem, że Panny, stają się delikatne jak nigdy dotąd i szukają pomocy, wsparcia. W 2018 r. zapragną oprzeć się na innych, a największy kryzys czeka je latem, gdy nie będzie im sprzyjać Merkury. Poczują się wtedy wykorzystywane finansowo i niedoceniane przez partnerów, co mocno nadwyręży ich i tak nie najwyższą pewność siebie.

Miłość i związki

Panny, przewrażliwone za swoim pukcie, będą nieufne i zazdrosne. Zaczną kontrolować partnerów, będą stawiać im wymagania, narzekać i użalać się nad sobą. Ale korzystny wpływ Wenus pilnuje, żeby związki się nie rozpadły. Partnerzy będą niezwykle wyrozumiali i przyjmą, że Panny nie są takie silne, za jakie próbowały dotąd uchodzić. Gorsza od nadmiaru emocji jest obojętność, a to grozi tym Pannom, które zatracą się w pracy. Wpływ Saturna zapowiada, że przybędzie im obowiązków, a z nadgorliwości wezmą się także za cudzą robotę. I nic na tym nie zyskają, oprócz braku czasu.

Finanse i praca
W pracy trudne lata Panna na szczęście ma już za sobą. Dlatego w 2018 roku łatwiej jej będzie o dobrą pracę albo nawet o awans. Warto stawiać na dokształcanie i podnoszenie kwalifikacji, do czego zachęca ją Saturn w korzystnym układzie. Panna zresztą bardzo lubi się uczyć. Słońce w trygonie zapewnia, że w tym roku starania o podwyżkę czy nagrody mają zielone światło. Oby tylko Panna nie zepsuła udanego roku czarnowidztwem i marudzeniem.