Horoskop roczny Skorpion

skorpionSkorpion (23.10-21.11)

Skorpiony w roku Wenus nie będą narzekać, ale nie zamierzają też się chwalić; to najskrytszy znak zodiaku. Tajemnice, kryjówki, konspiracje są ich żywiołem. Dobrzy są też w atakach znienacka. W 2018 roku Jowisz rozjaśni jednak ciemności, w jakich lubią bytować Skorpiony, a Wenus doda im optymizmu i większej wiary w ludzi. Wzmocni przyjaźnie, zmieni filozofię, że trzeba kąsać, żeby inni tego nie zrobili pierwsi. Uran w korzystnym sekstylu przyniesie zmiany w postawie Skorpiona, pozwoli wykazać mu się wielkodusznością i hojnością. Jowisz aż do listopada pilnuje finansów Skorpionów, a Neptun zasili ich artystyczne zdolności. Warto je rozwijać, bo przyniosą spiętym Skorpionom odprężenie, spokój, a nawet wymierne profity.

Miłość i związki

W roku Wenus Skorpiony mogą spodziewać się oświadczyn i obrączek, a single wpadną w oko atrakcyjnym przedstawicielom płci przeciwnej. Rok 2018 to dla Skorpionów doskonały czas na zawieranie znajomości, korzystanie z życia towarzyskiego i podróży. Jedynie Pluton wiosną zapowiada, że Skorpiony staną się przykrymi partnerami, zazdrosnymi i krytykującymi. Słabsze związki wtedy się rozpadną. Ale kto wytrzyma ten trudniejszy okres, ten będzie ze Skorpionem stąpał po różach. Będą jak odmienione, czułe i pełne empatii. Sprawdzą się również w przyjaźni.

Finanse i praca

W 2018 posypią się niespodziewanie awanse i zaszczyty. Jowisz tak właśnie wynagradza swoich pupilków, o których dotąd zapominał. Skorpiony docenią pracę innych i podczepią się pod zasługi bardziej uzdolnionych, zrobią to jednak dyplomatycznie. Oczywiście, trzeba wiedzieć że Skorpion dba bezwzględnie o siebie i własne wygody, ale przecież taki już jest i nikogo w jego otoczeniu nie powinno to już dziwić.