Uczcij święto Wiosny

wiosna

 

Wiosna to czas równowagi i przebudzenia z zimowego marazmu życia. Na niebie po równo panują Księżyc i Słońce. Na ziemi szarość pól, drzew zmienia się powoli w radosną zieleń. Czy to nie magiczny czas?
Początek wiosny to jeden z najbardziej magicznych dni w roku. Ty również czujesz tę moc, nabierasz sił do działania, oraz chęci do realizacji długo odkładanych planów. W pradawnych czasach 21 marca obchodzono najważniejsze święta religijne i duchowe. Takie jak Wielkanoc czy sabat Ostara. To właśnie 21 marca Słońce wchodzi w znak Barana, ku naszej uciesze dni stają się dłuższe, a noce krótsze.
Jak możesz wykorzystać ten jedyny w roku tak wyjątkowy dzień? Ja staram się uczcić magicznie ten pierwszy dzień astrologicznego roku, zazwyczaj witam się z każdym z 4 żywiołów. Doradzam i Tobie wykonanie afirmacji do czterech żywiołów. Te proste rytuały możesz wykonać samodzielnie.
Ziemia: Po zimie przyroda odnawia się, budzi do życia z zimowego letargu. Aby powitać Matkę Ziemię zaproś ją do swojego mieszkania. Kup w kwiaciarni bukiet Twoich ulubionych i postaw go na stole. Rośliny te będą sprzyjać Twojemu zadowoleniu z życia i zamożności. Wieczorem zapal kadzidło o zapachu jaśminowym i zastanów się nad tym co chcesz konkretnie zdobyć i osiągnąć. Nie skupiaj się jednak na celach bardzo długofalowych, myśl o rzeczach małych (etapach które zaprowadzą Cię tam gdzie zmierzasz).
Woda: To w magii żywioł związany z uczuciami i emocjami. Tego dnia masz szanse wpłynąć na siebie. Pamiętaj, że śnieg po zimie topnieje. Twoje długo skrywane uczucia również się rozpłyną i nic po nich nie zostanie jeśli nie zadbasz o swoje relacje z bliskimi. Natomiast jeśli jesteś samotną osobą, to wiosna to najlepszy czas na poznanie kogoś. Proponuję Ci wziąć ciepłą kąpiel z olejkiem sosnowym i chwilę zastanowić się nad Twoim życiem uczuciowym. Jeśli dojdziesz do wniosków, że nie wszystko układa się tak jak tego oczekujesz to namaluj w myślach idealny obraz relacji i uczuć jakie chcesz by Ci towarzyszyły przez najbliższy czas. Masz wielką szanse, aby Twoje marzenia się spełniły.
Powietrze: Zapach wiosny to zapach kwiatów, to nowe dźwięki które docierają z podwórka przez uchylone okno, to ciepło promieni słonecznych które muskają Twoje policzki. Żywioł powietrza w Twoim życiu odpowiedzialny jest za relacje i komunikacje międzyludzkie. Zapewne nie wszystkie Twoje kontakty ze znajomymi są dobre, nie wszystkie relacje takie jakie powinny być. Nie zasmucaj się, masz szansę na niewyobrażalną zmianę. Najlepiej myśli się na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu przyrody. Zachęcam do wybrania się na długi spacer. Podczas tej wolnej przechadzki zastanów się jak odkopać ścieżki do bliskich Ci osób które zima zasypała tonami śniegu. Jestem pewna, że żywioł powietrza podpowie Ci najlepsze rozwiązania.
Ogień: Zapewne zauważasz, że na wiosnę zaczyna palić się ogniska. Kiedyś bardzo mocno wierzono, że dym z ognia oczyszcza otoczenie od złych duchów. Jest w tym bardzo dużo prawdy, ale ja polecam Ci bardziej skuteczną metodę na pozbycie się złych mocy z Twojego domu. Zapal kadzidło, najlepiej wykonaj je sama z suszonych kwiatów, ziół, gałązek owocowych drzew i krzewów. Taką tlącą się „różdżką” okadź dom w środku i na zewnątrz. Zapewniam, że od razu poczujesz jak atmosfera wokół Ciebie stanie się bardziej ciepła.

Rytuały które wykonasz w święto wiosny będą miały dużą moc. Zatem dobrze zastanów się nad życzeniami i planami na przyszłość. Aby wzmocnić działanie, wypisz swoje życzenia i cele. Kartkę trzymaj na oknie, lub w innym widnym miejscu.
Pozdrawiam wszystkich czytelników i życzę udanego świętowania nadejścia Wiosny.

Mona