Chiromanacja -sztuka wróżenia z dłoni

Chiromanacja -sztuka wróżenia z dłoni

Każdy z nas zastanawia się czasami nad tym, jak potoczą się jego przyszłe losy bądź dlaczego podejmuje takie, a nie inne decyzje. O ile najbliższa przyszłość możemy poznać zapoznając się ze swoim horoskopem tygodniowym, o tyle całej reszty możemy się dowiedzieć na przykład: z własnej dłoni. Nie każdy ma predyspozycje do czytania linii znajdujących się na dłoniach, dlatego też dobrze jest znaleźć osobę, która faktycznie się na tym zna. Profesjonalną nazwą wróżenia z dłoni jest chiromancja. Termin ten oznacza całościowe czytanie z dłoni (sprawdzanie losu z linii oraz wzgórków na dłoni) jednakże sama w sobie chiromancja dzieli się także na dwa różne działy i jest to:

  • chirologia, czyli sprawdzanie losu poprzez interpretację linii oraz wzgórków znajdujących się na dłoni,
  • chironomia, czyli sprawdzanie losów osoby badanej na podstawie konturów zewnętrznych całej dłoni (chodzi tu głównie o jej długość, szerokość, grubość palców, kształt paznokci, itp. elementy).

Za  miejsce narodzin chiromancji podawane są różne kraje jak na przykład Egipt, Syria czy też Chiny. Istotniejszą jednak informacją jest to, że wróżenie z dłoni liczy sobie już ponad 5000 lat i nadal jest bardzo popularne w wielu krajach. Zauważono wtedy, że linie na dłoniach są bardzo podobne do tych, które łączą gwiazdy. Jako, że powszechnym była nauka iż człowiek i wszechświat stanowią ze sobą jedność, to zaczęto przypisywać tym liniom różne znaczenia. Tak właśnie narodziła się chiromancja, czyli wróżenie z dłoni.

Każda z dłoni sprawdzana jest oddzielnie, ze względu na to, że dotyczą innych sfer życia. Lewa dłoń pokazuje wszystko to, co jest w nas głęboko ukryte. Można na niej znaleźć wydarzenia z przyszłości na które można wpłynąć oraz te, których nie da rady zmienić. Prawa ręka zaś ukazuje postawę człowieka oraz to, dlaczego dokonuje on danych wyborów. Prawa ręka jest inaczej zwana Ręką Wolnej Woli.

Na rękach znajdują się poszczególne linie, które służą do odczytywania losu, zazwyczaj wymieniane jest 7 głównych:

  • linia życia,
  • linia głowy,
  • linia serca,
  • linia Wenus,
  • linia Słońca,
  • linia Merkurego,
  • linia Losu.

Każda z linii opisuje inny aspekt życia. To właśnie na ich podstawie wprawny chiromanta potrafi przedstawić zainteresowanemu wszystkie aspekty jego życia oraz odpowiedzieć na czasami bardzo trudne pytania, na które sami nie możemy znaleźć odpowiedzi. Więcej informacji na temat tego, co oznaczają poszczególne linie i jak je odczytywać znajdzie się w kolejnej części artykułu.