Ciemna strona znaku zodiaku

Ciemna strona znaku zodiaku

ciemna strona znaków zodiaku            W życiu najczęściej jest tak, że staramy się przedstawić siebie w jak najlepszym świetle. Dlatego też za każdym razem kiedy kogoś poznajemy, to pokazujemy tylko miłe oblicze naszej osobowości. Także zdecydowana większość opisów znaków zodiaku ukazuje tylko pozytywne i mocne strony. Wiadomo jednak, że człowiek nie składa się tylko z samych pozytywnych cech, a posiada także swoją ciemną stronę. Każdy znak zodiaku prócz zalet posiada także wady, które zostały opisane poniżej.

Baran

Głównymi negatywnymi cechami Barana jest arogancja oraz samolubność. Bardzo często jego ambicja przerasta wszystkie możliwości realizacji przedsięwzięć. Swoje postanowienia, marzenia czy też plany ceni sobie najbardziej i nie potrafi pojąć tego, że ktoś może mieć swoje plany, a nawet dążyć do ich realizacji, bo każdy powinien pomóc Baranowi w realizacji jego życiowych założeń. Najczęściej stawia swoje potrzeby ponad potrzebami innych osób, bez względu na to, czy jest to rodzina czy osoba znajoma.

Byk

Stagnacja oraz materializm są dla niego cechami rządzącymi. Przez życie wiedzie go ciągła potrzeba posiadania coraz więcej i więcej. Swoją uwagę i energię poświęca na zdobywanie wszystkich materialnych dóbr, które uważa za niezbędne do swojej egzystencji. Boi się podejmować jakiegokolwiek ryzyka, które mogłoby ograniczyć jego majątek czy też stan posiadanie więc ciągle trwa w bezruchu.

Bliźnięta

Ciemną stroną Bliźniąt jest zmienność. Jest niczym chorągiewka powiewająca na wietrze. Ma zapał moralizatorski, jednak samemu nic nie robi w tym kierunku. Jedyne co potrafi to kierować innymi i namawiać na propagowanie poglądów, które nie są mu w żaden sposób bliskie. Bardzo często zmienia zdanie dlatego też nie może się na nic zdecydować, włącznie z własną ideologią. Niesie go tam, gdzie zawieje silniejszy wiatr.

Rak

Rak ma bardzo duże wymagania w stosunku do innych. Świadomie bądź też nie wytyka innym popełniane przez nich błędy. Chce by wszystkie osoby z którymi się zadaje były idealne, dostosowane do jego wymagań. Choć jest krytyczny w stosunku do innych sam nie zauważa swoich błędów i obraża się, gdy te zostaną mu wytknięte.

Lew

Lew uwielbia być w centrum uwagi. Nie byłoby w tym ni złego, gdyby nie fakt, że dąży on „po trupach do celu”. Nie ważne jak osiągnął zamierzony cel i przy czyjej pomocy. Zawsze będzie mówił, że to tylko jego zasługa i nikogo więcej. W chwili, gdy chce osiągnąć sukces nic nie stanie mu na drodze. Jest nawet gotowy do nieczystych zagrywek byle tylko to on został zauważony.

Panna

Od nadmiaru perfekcjonizmu jeszcze chyba nikt nie umarł. Kluczowym słowem jest tutaj „chyba”. Perfekcyjność Panny potrafi doprowadzić do szaleństwa. Zaczyna się od idealnego porządku w domu, powoli przenosi do pracy, na osoby z otoczenia, a nawet na wyrażane przez Pannę uczucia i emocje. Wszystko ciągle analizuje i sprawdza czy wciąż ma nad swoim życiem kontrolę.

Waga

Waga nie należy do osób stabilnych w relacjach z innymi ludźmi. Bardzo często zmienia swoich znajomych. Pragnie od nich uznania i bycia docenianą więc gdy nie słyszy nic podobnego z ust jednych osób, to wymienia je na inne. Nie stanowi to dla niej żadnego problemu, ponieważ stara się nie przywiązywać do ludzi.

Skorpion

Skorpion jest stworzeniem bardzo mściwym oraz rozgoryczonym. Uparcie trzyma się swojego zdania i nikt nie przekona go do jego zmiany. Jest nieuprzejmy i zgorzkniały, a także ma problemy z zaufaniem. Jeśli ktoś go skrzywdzi, ten mści się w bardzo niemiły sposób i skreśla taką osobę ze swojego życia. Nie warto z nim dyskutować, ponieważ i tak nie zmieni swojego zdania, a Twoje nie będzie się dla niego liczyło.

Strzelec

Największą wadą Strzelca jest bycie oportunistą. Zawiera znajomości głównie takie, które mogą mu przynieść jakieś korzyści. Nie traci czasu na osoby, które nie są w stanie mu nic zaoferować. Jest bardzo miły i czarujący dopóki nie uzyska wszystkiego co sobie zaplanował.

Koziorożec

Negatywną cechą Koziorożca jest nadmierna kontrola. Musi on mieć wszystko zaplanowane i nad wszystkim musi panować. Stara się także kierować innymi tak, by wykonywali jego polecenia w mniej lub bardziej świadomy sposób. Stara się on wszystko kontrolować główne z powodu obawy przed tym, że powoli przestanie mu wszystko w życiu wychodzić więc zawczasu chce się zabezpieczyć na taką okazję planując i kontrolując wszystko dookoła.

Wodnik

Wodnik bardzo dużo mówi, a bardzo mało robi. Wyraża opinie które są sprzeczne z jego poglądami tylko po to, by zyskać uznanie. Jest wszędzie tam gdzie może zabłysnąć i nie zwraca uwagi na to, że jego monologi uplecione są z nadmiaru hipokryzji. Robi wielkie plany, których nie ma zamiaru wprowadzić w życie, ale lubi się nimi chwalić przed innymi, by pokazać swoją wyższość.

Ryby

Ryby potrafią zrobić z siebie męczennika. Tak sprawnie manipulują uczuciami innych osób, że te im zawsze współczują i starają się pomagać. Zawsze zgrywa ofiarę wśród znajomych. Należą do osób, które nie potrafią odmawiać i zawsze zgadzają się na wszystko, a potem mówią jakie są biedne i jak inni je wykorzystują.