Pamiątki, które przynoszą nieszczęście

Pamiątki, które przynoszą nieszczęście

various souvenir and magnets from several world country arranged on the wooden backgroundSezon wakacyjny powoli dobiega końca. Zadowoleni z wczasów urlopowicze powoli wracają do swoich domów i zaczynają wspominać swój upragniony od dawna urlop. Bardzo często wspominkom towarzyszy chwalenie się zdjęciami oraz pamiątkami jakie udało się okazyjnie zakupić w różnego rodzaju kurortach czy też mniejszych miejscowościach turystycznych. Nie rzadko jest tak, że po udanym wypoczynku, zaraz po powrocie do domu opuszcza nas szczęście. Zazwyczaj nikt nie zastanawia się nad tym dlaczego tak jest, tylko przyjmuje wszystko z pokorą. Gdyby jednak powiedzieć, że czasami sami na siebie to nieszczęście ściągamy? Że w ferworze radości i wszechobecnego lenistwa nie zastanawiamy się głębiej nad tym co kupujemy i przywozimy do domu? Nie myślimy o tym, że pewne pamiątki mogą przynieść nam oraz osobom obdarowywanym nieszczęście. Warto więc zapoznać się z listą pamiątek, których z wakacji przywozić się nie powinno, aby uniknąć złego fatum, dzięki temu już nigdy nie dopadnie Cię pech zaraz po miło spędzonym czasie.

oko prorokaOko proroka

-jest to symbol najczęściej przedstawiany w Turcji. Na każdym kroku można się tam natknąć na różnego rodzaju pamiątki właśnie z okiem proroka. Bransoletki, wisiorki, breloczki, kto potrafiłby się oprzeć takiej pamiątce? Właśnie prawie nikt. Oko proroka od lat związane jest z kulturą islamską. Jego głównym zadaniem miało być pochłanianie złej energii, która została skierowana w stronę jego właściciela. Ze względu na ten fakt, każde oko proroka jest wręcz „nafaszerowane” złą energią, która potrafi obrócić się przeciwko swojemu posiadaczowi. Dlatego też nie powinno się go kupować ani dla siebie, ani dla bliskich, chyba, że niezbyt dobrze się im życzy.

MaskaMaska

-najczęściej są anonimowe, mają powykrzywiane twarze lub przypominają karnawałowy makijaż w którym nikt Cię nie pozna. Wszelkiego rodzaju maski z różnych krajów mają złą sławę, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto pracował przy ich wyrobie. Maski magazynują w sobie złą energię, która przechodzi na ich posiadaczy. Maski afrykański mogą być przeklęte przez szamanów bądź swoich wytwórców, weneckie maski karnawałowe  posiadają w sobie chłód i mrok, który przechodzi w życie ich posiadacza. Tak więc nie warto kupować na pamiątkę masek, chyba, że posiada się nadmiar szczęścia.

Rivulets on Uluru

Przeklęte kamienie

-w Australii znajduje się jedna z najsławniejszych gór na świecie, a dokładniej Ayers Rock. W języku Aborygenów zwan
a Uluru. Mimo faktu, że jest to święta góra i wszyscy odwiedzający proszeni są o poszanowanie dla tego miejsca i nie zabieranie z niej kamieni, większość odwiedzających zabiera ze sobą fragmenty skał. Kamienie z tej góry są przeklęte. Posiadanie fragmentu Uluru jako pamiątki potrafi skutecznie zniszczyć życie jej posiadacza. Bardzo dużo osób, które wzięły sobie taką pamiątkę odsyła je powrotem do Australii, aby odłożono je na miejsce.

Ancient Chinese beauty with traditional costumePorcelanowe laleczki

-bardzo popularną pamiątką z Japonii są porcelanowe lalki. Najbardziej pożądane są te o białych twarzach ubrane w tradycyjne, japoński kimono. Najczęściej spotykane są pod świątyniami. Przynoszone są tam przez wiernych, którzy uważają, że lalki te maja duszę i nie powinno się im zakłócać spokoju, bo odwdzięczą się w ten sam sposób. Bardzo dużo podróżujących decyduje się na przywłaszczenie sobie takiej lalki, ponieważ uważają ją za fantastyczną pamiątkę. Nikt nie zwraca uwagi na możliwość wystąpienia pewnych „efektów ubocznych” jej posiadania. Porcelanowe lalki powinny pozostać na swoim miejscu. Jedyną bezpieczną formą tradycyjnej lalki w której nie gromadzą się złe moce, są te wykonane z drewna i tylko takie powinno się przywozić.

Piasek– kto by się spodziewał, że tak zwyczajna rzecz jak piasek może przynosić nieszczęście? Pewnie nikt. Jednak jeśli w najbliższym czasie masz w zamiarze wybrać się na Hawaje, to pod żadnym pozorem nie zabieraj z wysp ani piasku, ani też kamieni, ponieważ spadnie na Ciebie gniew bogini Pele. Karze ona nieszczęściami każdego, kto ośmieli się cokolwiek zabrać na pamiątkę z jej królestwa.

Cmentarze– całego cmentarza na pamiątkę nikt raczej nie zabierze, ale już rzeczy z niego bardzo łatwo jest schować w kieszeni czy torbie. Choćby jednak nie wiadomo w jak sławnym miejscu się przebywało, to nie powinno się z niego nic zabierać. Wraz z wyniesieniem przedmiotu z cmentarza zabiera się z niego także widmo śmierci oraz nieszczęście na nim goszczące.

To tylko kilka przykładów rzeczy, które mogą Ci przynieść nieszczęście w życiu. Dlatego też kiedy po raz kolejny wybierzesz się na wczasy, to pamiętaj o tym, że nie wszystkie zakupione pamiątki przyniosą Ci radość. Co jednak zrobić, gdy już się taką rzecz nabyło? Najlepiej spalić lub odesłać na miejsce skąd została zabrana.

Jeśli obawiasz się że w Twoim domu już od dawna jest przedmiot, który przynosi pecha Tobie i Twojej rodzinie skontaktuj się z ekspertem, który pomoże Ci uchronić najbliższych.

ochrona_domu