Czerp korzyści z wpływów Księżyca

Autor artykułu: Estera

Czerp korzyści z wpływów Księżyca

Księżyc, wielka świetlista kula od stuleci wzbudza fascynacje i grozę zarazem. Ludy

pierwotne wierzyły, że Księżyc zamieszkiwały dwie Bognie Hadesu, panie śmierci wraz z piękną Seleną Boginią miłości i namiętności. Księżyc wedle dawnych wierzeń to także miejsce pobytu dusz zmarłych ludzi, które czekają na moment odrodzenia.

Jak Księżyc dawniej wpływał na życie ludzi?

W dawnych czasach ludzie byli uzależnieni od naturalnych źródeł światła, wiec Księżyc pełnił ważną rolę. Zauważono, że kiedy Księżyc przechodzi przez poszczególne fazy, wtedy na Ziemi zachodzą różne zjawiska. Fazy Księżyca odgrywały ważną role dla rolników, którzy wiedzieli, kiedy siać zboże i kiedy zbierać plony. Rybacy ustalali, najlepszy moment na połów ryb. Gospodynie domowe zgodnie z fazami księżyca wykonywały prace domowe, robiły przetwory i suszyły zioła. Fazy Księżyca także kierują życiem zwierząt lądowych i morskich np.: budowa gniazd, znoszenie jaj, wysiadywanie młodych.

Jak dziś Księżyc wpływa na ludzi?

Dziś czasy zmieniły się, żyjemy nieco inaczej lecz wpływ Księżyca na ludzkie życie nie pozostaje bez znaczenia. Dzięki wiedzy na temat faz księżyca można uniknąć wielu problemów w życiu codziennym. Księżyc przyciąga do siebie masy wody, wpływa na przypływy i odpływy. Człowiek z racji tego, że składa się w 45-65% z wody również ulega działaniu Księżyca.

Jakie są Fazy Księżyca?

Istnieją cztery fazy Księżyca, które płynnie zachodzą po sobie:

NOW – Księżyca nie widać niebo jest zupełnie czarne, mroczne,

KWADRA PIERWSZA – księżyc ma kształt litery D czyli dąży do pełni, staje się duży,

PEŁNIA – gdy na niebie ukazuje się świetlista tarcza Księżyca,

KWADRA OSTATNIA – gdy Księżyc ma kształt litery C czyli mówiąc potocznie chudnie, cofa się.

Do czego można wykorzystać Pełnię Księżyca?

Warto poznać zjawiska zachodzące w kolejnych fazach Księżyca aby z cala świadomością wykorzystać je do poprawy swojego życia i samopoczucia.

NÓW

Nów to czas, kiedy warto postawić na zabiegi oczyszczające czy odchudzające, ciało będzie dobrze współpracowało z nimi. Jeśli od dawna męczą Cię nałogi i postanowisz zerwać z nimi w czasie nowiu, masz większą szansę na pomyślne wytrwanie w postanowieniu.

KWADRA PIERWSZA

Pierwsza kwadra to czas, w którym Księżyc wzrasta. W tym czasie najlepiej sprawdza się zabiegi wzmacniające i odżywiające włosy, skórę oraz paznokcie. W tym czasie należy uważać na to, co się spożywa i pije, gdyż w tym czasie można szybko przytyć.

Tuz przed pełnią Księżyca nie należy wykonywać operacji, z powodu zmniejszonej krzepliwości krwi i podatności na infekcje, zwiększa się także wrażliwość na ból wiec takie zabiegi jak wyrywanie zębów czy  przekuwanie uszu będą bolesne.

PEŁNIA

Księżyc widoczny jest w całej okazałości, srebrna tarcza oświetla Ziemię. Jego moc osiąga punkt kulminacyjny zatem zioła zbierane w czasie pełni mają największą moc. Podczas pełni ludzie czują się pobudzeni, nie mogą zasnąć, zachowują się impulsywnie czy nawet agresywnie. To także okres podczas którego zwiększa się ilość wypadków, przestępstw na tle seksualnym oraz porodów.

OSTATNIA KWADRA

Podczas ostatniej kwadry Księżyca organizm zaczyna działać sprawniej, ma więcej energii, zwiększa się metabolizm a co za tym idzie wolniej się tyje, można więc pozwolić sobie na pewne smakołyki. To dobry czas na zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne, fryzjerskie i wszelkie operacje chirurgiczne.

W tym  czasie w domu warto zaplanować robienie przetworów, z pewnością udadzą się i dłużej zachowają swoje właściwości.

 

Dodaj komentarz