Wierzenia Bożonarodzeniowe

fotolia_130527472_mWielkimi krokami zbliża się przez wielu długo wyczekiwany czas, a mianowicie święta Bożego Narodzenia. Większość wigilijnych obrzędów już dawno odeszła w zapomnienie, jednak niektóre wróżby i zwyczaje pozostały przez lata niezmienione. Aktualnie stanowią one dla Nas część świątecznej tradycji i nie przywiązujemy wagi do ich znaczenia, dlatego też warto przyjrzeć się temu wszystkiemu z bliska.

Jemioła

Jednym z obowiązkowych elementów świątecznego wystroju mieszkania jest jemioła. Od wieków cieszy się ona bardzo dobrą sławą, a zawieszona pod sufitem przynosi rodzinie radość oraz pogodę ducha. Ma także za zadanie przyciągać do domu same miłe osoby. Pocałunek ukochanej osoby pod jemiołą przyciągnie do związku zrozumienie i szczęście, a osobom, które dopiero chcą być razem pozwoli doprecyzować plany.

Jabłka

Z natury przynoszą zdrowie. Tak więc jeśli chcesz, by sprowadzały zdrowie dla Ciebie i rodziny udekoruj nimi świąteczne drzewko. Duża ilość jabłek w domu w trakcie okresu świątecznego przyciągnie do Ciebie także większą urodę.

Łuski karpia

Jeśli należysz do osób, które przygotowują w święta karpia, to nie zapomnij o tym, by kilka łusek zostawić dla siebie. Schowane głęboko w portfelu zapewniają dostatek pieniędzy, a także zabezpieczają przed kradzieżą.

Mężczyzna

Pierwszą osobą z gości, która przekroczy próg Twojego domu powinien być mężczyzna. Wtedy szczęście w domu jest zagwarantowana aż do kolejnej Wigilii. Wpuszczenie kobiety jako pierwszej skutkuje za to przyniesieniem do domu trosk oraz chorób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co czeka Cię w miłości, to najlepiej po wieczerzy wigilijnej zjeść jabłko i policzyć z niego wszystkie pestki. Parzysta liczba oznacza spotkanie wielkiej miłości. Ilość pestek większa niż sześć oznacza szybkie oświadczyny partnera. Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie spod obrusa źdźbła sianka i sprawdzenie jego koloru. Zielony kolor oznacza szybki ślub, żółty- nie będzie wesela w najbliższym czasie, a kolor szary wróży staropanieństwo. Jeśli Twoim głównym zamiarem jest zacieśnienie więzów rodzinnych, to po wigilijnej kolacji należy zebrać ze stołu wszystkie łyżki, związać mocno i zostawić na noc nieumyte. Taki zabieg sprawi, że rodzina będzie się trzymać razem przez lata, a wszelkie nieporozumienia odejdą w zapomnienie.