Koziorożec

koziorozecKoziorożec – Byk

 Niezwykle zgodne połączenie. Podobieństwo temperamentów sprawia, że Koziorożec i Byk w związku potrafią wyznaczać sobie wspólne cele. Jeśli czegoś zapragną i połączą siły nikt i nic nie jest w stanie stanąć na przeszkodzie ich szczęścia. Z powodzeniem mogą prowadzić wspólne interesy ale to w domu osiągają największą harmonię. Domatorzy, którzy najlepiej czują się we własnym towarzystwie zawiązując intymną relację często separują się od wszystkich znajomych. Spójne temperamenty, również w sferze intymnej związku, pozwalają im osiągnąć relację niemal idealną.

 

Koziorożec – Bliźnięta

Istnieje bardzo duża szansa na to, że ten związek się uda. Pomimo pewnych odmienności temperamentów Koziorożec i Bliźniak mają szansę na wykreowanie wspólnej płaszczyzny porozumienia. Wszystko będzie tu kwestią wsłuchania się w potrzeby drugiej osoby. Bliźniakowi przyjdzie  nieco zrezygnować z aktywnego trybu życia na rzecz domatorskich umiłowań Koziorożca. Ten natomiast powinien czasem poddać się pomysłom Bliźniaka. Jeśli każde czasem pójdzie na ustępstwa stworzą dom pełen miłości i harmonii.

Koziorożec – Rak

Podobne cechy charakteru i spójne życiowe cele dają tej relacji duża szanse na przetrwanie. Kochający domową, rodzinną atmosferę Rak rewelacyjnie porozumie się z pracowitym Koziorożcem, dla którego ważna jest stabilizacja i pewność jutra. Umiarkowane temperamenty pozwolą wypracować kompromis, bez konieczności wszczynania konfliktów, których ani Koziorożec ani Rak nie lubią. Istotne w tej relacji jest to, aby Koziorożec nie poddał się aż za nadto urokowi Raka, który lubi wygodę i chętnie na rzecz rodziny zrezygnuje z życia zawodowego.

 Koziorożec – Lew

Na pierwszy rzut oka różni tych dwoje niewiele łączy. Lew, wieczny wojownik, uwielbia przejmować w związku kontrole i dominować partnera. Koziorożec, z natury spokojny ale mający własne zdanie, rzadko poddaje się tym zabiegom. To, co ich silnie łączy to wspólne życiowe cele – rodzina i ciepły dom. Choć różnymi środkami zarówno Koziorożec jak i Lew dążą w życiu do stabilizacji, bezpieczeństwa i pewności jutra. Obranie wspólnego frontu w realizacji do tego marzenia sprawia, że potrafią stworzyć nierozłączną parę.

Koziorożec – Panna

Duża szansa na harmonię w związku. Zarówno Koziorożec jak i Panna dążą w życiu do stabilizacji. Koziorożec sprawi, że Panna poczuje się bezpiecznie i pewnie. Oboje nie mają potrzeby, aby wyrażać miłość w słowach – ważniejsze są dla nich gesty. Wierni i oddani sobie potrafią stworzyć bardzo silną relację, opartą na przyjaźni. Jedyną przeszkodą może być tutaj dominacja Koziorożca, czego niejedna wrażliwa i spokojna Panna nie będzie w stanie odeprzeć. Jeśli w porę wypracują razy, w których mogą się poruszać i wytyczą swoje role w związku będą bardzo szczęśliwi.

Koziorożec – Waga

Jeśli to połączenie ma się udać potrzeba ciężkiej pracy. Pomiędzy Koziorożcem a Wagą występuje wiele różnic. Waga, nieco lekkomyślna, nie stroni od przygód i podejmowania ryzyka. Pragnie się rozwijać i doświadczać nowych rzeczy. Koziorożec może odebrać zachowanie Wagi jako niepoważne podejście do życia. Sam poszukując w związku stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa odczuje trudność, by nadążyć za pędzącą wciąż do przodu Wagą. W stałej relacji pomiędzy znakami konieczne są wyrzeczenia i kompromis.

Koziorożec – Skorpion

Choć pomiędzy znakami na pierwszy rzut oka zaobserwować można wiele różnić ten związek ma przyszłość. Skorpion, człowiek o wielu pasjach, pomimo ciągłego ruchu potrzebuje miejsca do którego będzie mógł powracać by naładować baterię – ciepłego domu. Koziorożec natomiast jest w stanie mu to zapewnić. Obydwoje czują się dobrze spędzając razem czas sam na sam i nigdy się nie nudzą. Mają szansę stworzyć nie tylko zgraną parę ale i duet zawodowy. Kiedy wyznaczą sobie wspólny cel do zdobycia niemal nikt i nic nie będzie w stanie im przeszkodzić.

Koziorożec – Strzelec

Bardzo trudna i skomplikowana relacja. Koziorożec i Strzelec mogą stworzyć zgrany duet w interesach ale rzadko jako para w życiu prywatnym. Strzelec, osoba o silnym temperamencie i dużej życiowej energii nie zrozumie powściągliwości statecznego Koziorożca. Ten natomiast odbierać będzie zachowania Strzelca jako coś niepoważnego i lekkomyślnego. Brak porozumienia pomiędzy znakami da się zaobserwować także i sypialni. Koziorożec nigdy nie zgodzi się na pomysły i fantazje Strzelca, który co i rusz potrzebuje nowych doznań.

Koziorożec – Koziorożec

Niezwykle ciekawe połączenie. Pomiędzy dwoma Koziorożcami pomimo takich samych temperamentów rzadko bowiem dochodzi do porozumienia w związku. Obydwoje zamknięci w sobie, często nieśmiali na dłuższą metę zaczną się sobą nudzić i poczują się jak w klatce wzajemnych emocji i zazdrości. Łącząc się w parę często separują się od całego otoczenia – przyjaciół i znajomych. Rzadko wychodzą z domu. Jeśli ta kombinacja ma się udać jeden z Koziorożców będzie musiał zrezygnować z życia zawodowego.

Koziorożec – Wodnik

Ta kombinacja znaków rzadko znajduje płaszczyznę porozumienia w związku. Wodnik, żywiołowy i w ciągłym ruchu, będzie miał problem aby zaakceptować umiłowanie do domatorstwa, tak typowe dla Koziorożca. Ten natomiast będzie odbierał zachowania Wodnika jako  lekkomyślne i niepoważne.  Odmienne życiowe cele i priorytety sprawią, że możliwa wzajemna fascynacja zakończy się z chwilą, w której relacja stanie się poważna. Koziorożec i Wodnik pod jednym dachem to mieszkanka, która skutkuje ciągłymi kłótniami i wzajemnymi pretensjami.

Koziorożec – Ryba

To połączenie znaków może skutkować utworzeniem niezwykle ciekawej pary. Wrażliwa i spokojna Ryba z łatwością odgadnie nastroje Koziorożca, wsłucha się także w jego potrzeby. Koziorożec natomiast doceni ciepło i czułość Ryby, wobec których będzie w stanie wybaczyć jej nawet pewne roztargnienie. Uległa Ryba stanowić będzie dla Koziorożca wsparcie, gdy temu będzie brakować wiary we własne możliwości, w zamian zapewni jej poczucie bezpieczeństwa i lojalność. Bardzo  duża zgodność pomiędzy tymi znakami wystąpi także i sypali.