Lew

lewLew – Baran

Zderzenie dwóch silnych osobowości. W przypadku tej kombinacji jedna ze stron będzie musiała nauczyć się rezygnować ze swojego zdania i najczęściej jest to Baran. Lew szybko zdominuje i podporządkuje sobie partnera, potrafi jednak dać wiele w zamian. Baran przy Lwie czuje się dowartościowany i bezpieczny – wobec czego jest gotowy na ustępstwa. Wspólnie działają jak zgrany tandem, który wyjdzie zwycięsko z każdej życiowej próby. Baran i Lew nawet w związkach o długim stażu potrafią wciąż na nowo rozbudzać w sobie namiętność.

 

Lew – Byk

W tym związku na pewno nigdy nie będzie nudno. Zderzenie dwóch silnych osobowości zaowocuje licznymi konfliktami. Władczy i zaborczy Lew podejmie próbę przejęcia na Bykiem kontroli, ten zaś dzięki wrodzonej upartości na pewno nie podda się bez walki. Byk nie ustąpi Lwu także w kwestiach prowadzenia domowego gospodarstwa, co w jego przekonaniu lepiej mu wychodzi. To, co ich łączy, to potrzeba osiągnięcia stabilizacji finansowej i wysokiego poziomu życia. Wspólne cele jak i niezwykła zgodność temperamentów w sypialni decydują o tym, że pomimo wielu burz tych dwoje potrafi przetrwać wspólnie wiele lat w szczęściu.

Lew – Bliźnięta

Bliźnięta obawiają się zazwyczaj silnej osobowości Lwa. Są przytłoczone jego pewnością siebie, ulegają także dominacji w związku. Trudno im postawić na swoim i znaleźć porozumienie w kwestiach, w których mają odmienne od Lwa zdanie. Ta trudna relacja ma szansę na przetrwanie o ile Lew uśpi nieco swój temperament i pozwoli również i Bliźniakowi podejmować decyzje. Przy odrobinie zrozumienia potrafią się wzajemnie uczyć – Bliźniak pewności siebie i asertywności a Lew od Bliźniaka radości z małych rzeczy. To co ich łączy to chęć osiągnięcia stabilizacji finansowej i wygody.

Lew – Rak

Lew lubi dominować w związku. Z drugiej strony na stworzenie dłuższej relacji zdecyduje się tylko z osobą, która nie będzie się mu całkowicie podporządkowywać. Potrzebuje partnera o silnej osobowości a taką właśnie reprezentuje Rak. Znaki w związku dopełniają się i potrafią stworzyć zgraną drużynę. Jedyną trudność do pokonania w tej relacji stanowią wybuchowe charaktery – zarówno u Raka jak i Lwa. Niechętnie mówią o swoich emocjach, szczególnie te negatywne potrafią zduszać w sobie przez długo czas. Gdy wybuchną dochodzi do poważnych kłótni po których następuje okres cichych dni. Jeśli Rak i Lew myślą o sobie na poważnie w perspektywie przyszłości muszą nauczyć się rozmawiać o tym co czują – nie tylko o rzeczach pozytywnych ale przede wszystkim o tych złych.

Lew – Lew

Bardzo zgodna relacja. Pomiędzy Lwami wystąpi pełne zrozumienie w kwestii potrzeb i ambicji. Obie strony dążyć będą do zawodowego rozwoju i wysokiego standardu życia. Lwy nawzajem potrafią sobie wiele wybaczyć. To, na co należy tutaj uważać to typowa dla Lwa potrzeba dominacji. Jeśli zawczasu uda się wyznaczyć konkretne role w związku oraz dziedziny za które odpowiedzialny jest każdy z partnerów, nikt i nic nie będzie w stanie ich rozdzielić. Istotne jest także to, aby wzajemnie dopingować się w realizacji marzeń. Jeśli pomiędzy Lwami w związku wywiąże się rywalizacja, niestety ktoś będzie musiał odejść.

Lew – Panna

Trudna relacja, ale na pewno nie jest spisana na starty. Panna postrzega często Lwa jako osobę zarozumiałą i zbyt pewną siebie. Nie rozumie jego pogoni za karierą ani za pieniędzmi. Jeśli Lwu uda się jednak oczarować Pannę trudno będzie im z siebie zrezygnować. Pomimo sprzeczności Lew potrafi docenić zalety Panny: jej spokój, opanowanie jak i życiową zaradność. Oboje są niezwykle rodzinni i oddani w miłości. Jeśli założą wspólny dom będzie on pełen ciepła miłości. Trudno będzie tutaj także o nudę. Oboje niezwykle rodzinni i towarzyscy, zawsze będą otoczeni tłumem ludzi.

Lew – Waga

Obok pary Wagi i Lwa nie sposób przejść obojętnie. Oboje uwielbiają błyszczeć, wyróżniać się i być w centrum zainteresowania. Waga lubi rządzić, ale z drugiej strony kiedy czuje, że nie ma racji odpuszcza i schodzi na drugi plan. Lew w zderzeniu z silną osobowością Wagi łagodnieje i jest skłonny do zawierania kompromisów. Razem mają szansę stworzyć idealnie uzupełniający się zespół. Kiedy Wadze zabraknie wiary we własne możliwości Lew zmotywują ją do dalszych starań. Analogicznie w gorszym okresie czasu dla Lwa Waga będzie dla niego wsparciem i powiernikiem zmartwień.

Lew – Skorpion

Niezwykle trudne połączenie. Rzadko zdarza się, aby Lew i Skorpion wypracowali sobie płaszczyznę porozumienia, która pozwoli im zawiązać stałą relację. Skorpion, człowiek niezwykle uparty, uwielbia mieć rację i narzucać partnerowi swoje zdanie. Wojowniczy Lew lubi uważać się za głowę rodziny, pragnie aby partner mu się podporządkował. W przypadku Skorpiona nie będzie to niestety możliwe. Wszelkie próby przejęcia władzy w związku przez Lwa kończyć będą się wielkimi awanturami. Jedynym miejscem, gdzie porozumienie zaistnieje w sposób naturalny będzie sypialnia. Słowem, Lew i Skorpion to idealni kochankowie lecz nie partnerzy na stałe.

Lew – Strzelec

Strzelec to człowiek, który pragnie cieszyć się życiem. Nie jest ważne dla niego kto rządzi w związku, kto częściej podejmuje decyzje ani czemu tak jest. Dlatego nie przeszkadza mu dominacja Lwa, chętnie także podporządkowuje się jego woli. Lew natomiast zaakceptuje potrzeby Strzelca, jego własną przestrzeń jak i zainteresowania. Będzie zainspirowany jego radością, optymizmem jak i energią z jaką podchodzi do coraz to nowych wyzwań. Wzajemnie mają szansę zainspirować się do tego, aby w życiu dawać z siebie wszystko i aby każdy dzień był wyjątkowy. Zakładając wspólnie firmę sukces finansowy mają gwarantowany jak w banku.

Lew – Koziorożec

Na pierwszy rzut oka różni tych dwoje niewiele łączy. Lew, wieczny wojownik, uwielbia przejmować w związku kontrole i dominować partnera. Koziorożec, z natury spokojny ale mający własne zdanie, rzadko poddaje się tym zabiegom. To, co ich silnie łączy to wspólne życiowe cele – rodzina i ciepły dom. Choć różnymi środkami zarówno Koziorożec jak i Lew dążą w życiu do stabilizacji, bezpieczeństwa i pewności jutra. Obranie wspólnego frontu w realizacji do tego marzenia sprawia, że potrafią stworzyć nierozłączną parę.

Lew – Wodnik

Wodnik i Lew potrafią sobie wiele wzajemnie ofiarować. Szalony Wodnik wprowadzi do życia statecznego i poważnego Lwa nieco ruchu i spontaniczności. Lew natomiast w razie potrzeby będzie hamował Wodnika w jego często lekkomyślnych decyzjach. Choć wiele ich dzieli znajdują płaszczyzny na których potrafią znaleźć porozumienie. Na pewno nigdy nie zabraknie im tematów do rozmów, a otoczenie odbierać ich będzie jako radosnych, przekomarzających się ze sobą zakochanych. Poważnym problemem może okazać się bałaganiarstwo Wodnika, którego często pedantyczny Lew nie jest w stanie zaakceptować.

Lew – Ryba

Trudne połączenie. Ryba i Lew to znaki o przeciwstawnych żywiołach i odmiennych cechach charakteru. To, co na samym początku może zaintrygować Lewa w Rybie – jej marzycielska natura, delikatność i urocza niezaradność – po pewnym czasie stanie się meczące i drażniące. Siła i ambicje Lwa, które wydadzą się Rybie atrakcyjne, z biegiem czasu mogą przybrać oblicze tyrani. Wobec silnego charakteru Lwa Ryba pozostaje bowiem bezradna – nie potrafiąc się postawić podporządkowuje się całkowicie, co po pewnym czasie prowadzić może do uzależnienia od decyzji partnera.