Ryba

rybaRyba – Baran

 Pomiędzy Baranem a Rybą ma szansę wystąpić wzajemna chemia przyciągania, która wystarczy na krótki i intensywny romans. Na pewno jednak niezwykle ciężko będzie Wam stworzyć relację na dłużej. Ryba chce aby partner był jej przyjacielem. Potrzebuje dużego wsparcia. Baran, który często bywa nieuchwytny nie zrozumie tego poziomu wrażliwości i prędzej czy później poczuje się przytłoczony. Zabraknie mu także u Ryby własnego zdania i stanowczości. Baran zwiąże się na dłużej tylko z osobą, która od czasu do czasu będzie potrafiła postawić na swoim.

Ryba – Byk

Znaki bardzo podobne charakterologicznie. Choć na pierwszy rzut oka zarówno Ryba jak i Byk lubią przygody i ruch w głębi serca marzą o stabilizacji, spokoju i domu pełnym ciepła. Jeśli ujawnią przed sobą te pragnienia mają szansę wspólnie je zrealizować. Ważne jest to aby Ryba czasem zgotowała Bykowi za jego plecami niespodziankę – to podtrzyma żar wzajemnej fascynacji. Byk natomiast musi pamiętać o tym, ze Ryba lubi wiedzieć na czym stoi. Nawet jeśli ze strony Byka pojawiła się już deklaracja miłości nie zaszkodzi powtarzać jej co pewien czas. Wzbogacona o komplementy sprawi, że Ryba da z siebie wszystko, by związek był udany.

Ryba – Bliźnięta

Bliźnięta mogą zaoferować Rybie to, o czym marzy a czego nie ma odwagi zrealizować. Ta para, spokojna w tygodniu, w weekendy pokazywać będzie swoją duszę odkrywcy, który nie znosi nudy i rutyny. Duża zgodność wystąpi także w kwestii finansów jak i prowadzenia domu. To, co może zadecydować o zagrożeniu dla stabilności związku jest bierność, tak typowa dla Ryb. Bliźniak zmęczony tym, że zawsze wszystko musi wyjść z jego inicjatywy jest w stanie dopuścić się zdrady lub szukać innego partnera za plecami niczego nieświadomej Ryby. Jeśli relacja ma przetrwać długie lata w szczęściu Ryba będzie musiała nauczyć się zaskakiwać Bliźniaka.

Ryby – Rak

Ryba jest w stanie doszukać się w Raku tego, czego potrzebuje do pełni szczęścia – stabilizacji, poczucia bezpieczeństwa, pewności jutra. Rak domator zadba o domowe ognisko i cudowną atmosferę. Zabraknie jej natomiast przygód i nieco szaleństwa, które nie jest wpisane w cechy usposobienia statecznego Raka. Typowa dla tego połączenia znaków po pewnym czasie staje się rutyna, tak bardzo niebezpieczna dla zachowania wierności w relacji. Jeśli związek ma przetrwać Rak musi nauczyć się czasem zaskakiwać Rybę a ta nauczyć się zaradności, tak trudnej dla marzycielskiej Ryby.

Ryba – Lew

Trudne połączenie. Ryba i Lew to znaki o przeciwstawnych żywiołach i odmiennych cechach charakteru. To, co na samym początku może zaintrygować Lewa w Rybie – jej marzycielska natura, delikatność i urocza niezaradność – po pewnym czasie stanie się meczące i drażniące. Siła i ambicje Lwa, które wydadzą się Rybie atrakcyjne, z biegiem czasu mogą przybrać oblicze tyrani. Wobec silnego charakteru Lwa Ryba pozostaje bowiem bezradna – nie potrafiąc się postawić podporządkowuje się całkowicie, co po pewnym czasie prowadzić może do uzależnienia od decyzji partnera.

Ryba – Panna

Związek pomiędzy Rybą a Panna jest możliwy o ile obie strony postarają się zniwelować swoje wady i przymknąć oko na te występujące u partnera. Panna, która w podejmowaniu decyzji kieruje się kalkulacją nie jest w stanie rozumieć tego, ze Ryba zawsze wbrew wszelkiej logice podąża za głosem serca.  Ponad to może przeszkadzać jej przesadnie romantyczna natura Ryb i łaknienie miłosnych wyznań. Panna, która często zbyt surowo ocenia swoje życiowe porażki ma jednak szansę odbudować przy Rybie poczucie swojej wartości. Spokojna, podatna na dominację Ryba będzie wiernym i oddanym kompanem, który zazna przy boku Panny bezpieczeństwa.

Ryba – Waga

Nikłe szanse na związek. Tylko najbardziej wytrwałym uda się zawiązać na dłużej bliską relacje, pomimo wielu różnic w uosobieniu. Energiczna, wesoła i pozytywnie nastawiona do życia Waga nie zrozumie nigdy melancholii Ryb. Nie odpowiada jej także poziom jej wrażliwości – wszak Ryba potrafi się obrazić nawet za słowa wypowiedziane w żartobliwym tonie. Ryba bierze wszystko zbyt na serio, chcąc aby relacja z kilkutygodniowym stażem funkcjonowała jak wieloletni związek. Waga natomiast potrzebuje swobody, nawet jeśli już wyzna swoje uczucia. Odmienne potrzeby, poglądy jak i wyobrażenia o związku dają małe szanse na wspólne życie.

Ryba – Skorpion

Ryba ze Skorpionem w związku potrafi się idealnie uzupełniać. Skorpion, który uwielbia dominować w relacji sprawdzi się przy boku Ryby, która chętnie odda pozycje lidera w związku. Na pewno nie zabraknie tu wzajemnej namiętności i miłosnych wyznań. Skorpion doda Rybie odwagi aby ta spróbowała tego, co wcześniej budziło w niej lęk. Razem przezwyciężą wiele ograniczeń, także tych wewnętrznych.  Jeśli obydwoje zadbają o to, aby w ich sypialni nie zapanowała nuda mają szansę przeżyć wspólnie szczęśliwie wiele wspaniałych lat.

Ryba – Strzelec

Trudne połączenie. Te dwa znaki więcej dzieli niż łączy, co nie wyklucza jednak szansy na związek. Ryba bardzo szybko zauważy wady Strzelca, przede wszystkim pewną lekkomyślność w decyzjach, które Strzelec często podejmuje pod wpływem chwili bądź za namową kogoś z otoczenia. Strzelec natomiast postrzegać będzie Rybę jako osobę chłodną, powściągliwą i niezdolną do spontanicznych gestów. Ryba nie lubi być centrum uwagi – Strzelec wręcz przeciwnie. Ta nieśmiałość na dłuższą metę będzie dla niego męcząca i Ryba musi podjąć nad tym prace o ile nie chce stracić ukochanej osoby.

Ryba – Koziorożec

To połączenie znaków może skutkować utworzeniem niezwykle ciekawej pary. Wrażliwa i spokojna Ryba z łatwością odgadnie nastroje Koziorożca, wsłucha się także w jego potrzeby. Koziorożec natomiast doceni ciepło i czułość Ryby, wobec których będzie w stanie wybaczyć jej nawet pewne roztargnienie. Uległa Ryba stanowić będzie dla Koziorożca wsparcie, gdy temu będzie brakować wiary we własne możliwości, w zamian zapewni jej poczucie bezpieczeństwa i lojalność. Bardzo  duża zgodność pomiędzy tymi znakami wystąpi także i sypali.

Ryba – Wodnik

Duże prawdopodobieństwo wystąpienia niezgodności charakterów. Ryba poszukuje w związku stabilizacji i bezpieczeństwa, podczas gdy Wodnik potrzebuje raczej zaufanego kompana swoich życiowych przygód. Spontaniczny, czasem lekkomyślny nie znajdzie zrozumienia u Ryby, która na występki Wodnika patrzeć będzie jak na coś irracjonalnego. Połączenie tych znaków nie znajdzie także zastosowania w relacjach zawodowych – w miejscu pracy pomiędzy Wodnikiem a Rybą często dochodzić będzie do spięć. Ryba to idealny kandydat na przyjaciela dla Wodnika jeśli ten poszukuje wyciszenia.

Ryba – Ryba

Bardzo duża szansa na zgodny związek. Któż może lepiej znać potrzeby Ryby jeśli nie druga Ryba? Zgodność, jedność temperamentów i wzajemne zrozumienie sprawią, że w tym związku niezwykle rzadko występować będą kłótnie. Jedyne co może męczyć to przewidywalność partnera. Nie zabraknie natomiast na pewno wzajemnych czułości, wyznań jak i tak bardzo potrzebnego Rybie poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. Ich dom będzie wybitnie ciepły a dopasowanie w sypialni sprawi, że żadne z partnerów nie pomyśli nigdy o zdradzie.