Horoskop roczny Waga

wagaWaga (23.09-22.10)

Rok Wenus przyniesie Wagom, stałym podopiecznym tej pięknej planety, nie tylko powodzenie u płci przeciwnej, ale też sukcesy zawodowe i trafne inwestycje finansowe. Wagi w 2018 roku nie muszą się martwić, chyba tym, kiedy zjeść ptasie mleczko. Chociaż Jowisz opuścił już ich znak, gwiazdy zapewniają im miękkie lądowanie pod specjalną opieką Wenus. Wagi powinny jedynie uważać na oszustów czy pozornie lepsze oferty pracy, bo są teraz podatne na różne iluzje. Będą też ślepo wierzyć w komplementy, ale dlaczego nie, przecież Wagi to najpiękniejsi przedstawiciele zodiaku. Humor Wag może zepsuć jedynie agresywny Mars, działający w lutym, oraz sknera Pluton, który wiosną zechce odebrać Wagom jakąś radość.

Miłość i związki

Wagom w 2018 roku nie zabraknie kandydatów do serca i ręki, choć w rozterkach miłosnych warto poradzić się przyjaciół. Silna energia Wenus nieco zmniejsza racjonalny osąd Wag, będą działać spontanicznie, pod wpływem nastroju czy zachcianek. Przyjaciele lepiej ocenią zalety i wady wybranej osoby. W sprawy sercowe Wag wmiesza się również Saturn, ale on stawia tak wysokie wymagania, tak wolno podejmuje decyzje, poza tym promuje rutynę i nudę, że wiele Wag machnie ręką na miłość. Zresztą Wagi w roku 2018 staną się trudnymi partnerami; będą kapryśne, rozpieszczone, wymagające. Paradoksalnie, w roku Wenus dzieci Wenus w swoich związkach mogą przeżyć duże rozczarowanie.

Finanse i praca

Wenus opiekuje się również portfelami Wag. A gdy latem patronka sprzymierzy się z Merkurym, to Wagi raz dwa, a już śpią na pieniądzach. Pomyślą wtedy głównie o większym komforcie; szykują się nowe kuchnie, łazienki, samochody. Wagi ogarnie pokusa, żeby imponować i błyszczeć. Optymistycznie nastawione, zapomną o czarnej godzinie. W roku Wenus Wagi nie będą się przepracowywać, gwiazdy podpowiadają, że wystarczy robić to, co należy. To ich rok zbiorów, nie zasiewów.