Jak mnożyć swoje szczęście?

Jak mnożyć swoje szczęście?

Jedni nazywają to wracającą karmą, inni lustrem uczynków, jeszcze inni twierdzą, że to los odpłaca pięknym za nadobne.

Dookoła każdy z nas ma wielu znajomych, przyjaciół, ale i wrogów. Zawsze w naszym otoczeniu znajdzie się osoba, która będzie zakłócała dobrą energię, siała zamęt i skłócała innych. Przeczytaj ten tekst, a potem komentarz naszego Doradcy. Nauczysz się, jak pomnażać swoje szczęście.

Bajka o Ciepłym i Puchatym

W pewnym mieście żyli zdrowi i szczęśliwi ludzie. Każdy z jego mieszkańców, kiedy sięurodził, dostawał woreczek z Ciepłym i Puchatym, które miało to do siebie, że im więcej rozdawało się go innym, tym więcej przybywało. Dlatego wszyscy swobodnie obdarowywali się nawzajem Ciepłym i Puchatym wiedząc, że nigdy go nie zabraknie. Matki dawały Ciepłe i Puchate dzieciom, kiedy wracały do domu; żony i mężowie wręczali je sobie na powitanie, po powrocie z pracy i przed snem; nauczyciele rozdawali w szkole, sąsiedzi na ulicy i w sklepie, znajomi przy każdym spotkaniu; nawet wymagający szef w pracy nierzadko sięgał do swojego woreczka z Ciepłym i Puchatym.

Nikt tam nie chorował a szczęście i radość mieszkały we wszystkich rodzinach.

Pewnego dnia do miasta sprowadziła się zła czarownica, która żyła ze sprzedaży ludziom zaklęć przeciw różnym chorobom i nieszczęściom. Szybko zrozumiała, że nic tu nie zarobi, więc postanowiła działać. Poszła do jednej młodej kobiety i w najgłębszej tajemnicy powiedziała jej, żeby nie szafowała zbytnio Ciepłym i Puchatym, bo się skończy i żeby uprzedziła o tym swoich bliskich. Kobieta schowała swój woreczek na dno szafy i do tego samego namówiła męża i dzieci. Stopniowo wiadomość rozeszła się po całym mieście, ludzie poukrywali Ciepłe i Puchate, gdzie kto mógł.

Niemal od razu zaczęły się tam szerzyć choroby i nieszczęścia, coraz więcej ludzi zaczęło umierać. Czarownica z początku cieszyła się bardzo, a drzwi jej domu na dalekim przedmieściu nie zamykały się. Wkrótce jednak wyszło na jaw, że jej specyfiki nie pomagają i ludzie przychodzili coraz rzadziej. Zaczęła więc sprzedawać Zimne i Kolczaste, co trochę pomagało, bo przecież był to – wprawdzie nie najlepszy – ale zawsze jakiś kontakt. Już nie umierali tak szybko, jednak ich życie toczyło się wśród chorób i nieszczęść.

I byłoby tak może i do dziś, gdyby do miasta nie przyjechała pewna kobieta, która nie znała argumentów czarownicy. Zgodnie ze swoimi zwyczajami zaczęła całymi garściami obdzielać Ciepłym i Puchatym dzieci i sąsiadów. Z początku ludzie dziwili się nawet nie bardzo chcieli przyjmować – bali się, że będą musieli oddać. Ale kto by tam upilnował dzieci! Brały, cieszyły się i kiedyś jedno po drugim powyciągały ze schowków swoje woreczki i znów jak dawniej zaczęły rozdawać. W ślad za nimi poszli dorośli…

Tylko niektórzy z nich trzymają jeszcze w skrzyniach na strychu kawałki Ciepłego i Puchatego i nie rozdają go innym, nie wierząc, że im więcej go rozdają, tym więcej będzie dla nich.

Na motywach „Bajki o ciepłych futrzakach” – Claude Steiner (1969)

Nasz Doradca komentuje:

Nie słuchaj tych, co radzą odpłacać oko za oko. Legenda o Bazyliszku też nie powinna mieć zastosowania w Twoim życiu, bo pokazując lustro osobie, która wyrządza krzywdy lub niszczy relacje, narażasz się na efekt odbicia. Zła energia może odbić się w taki sposób, że trafi również na Ciebie, lub kogoś z Twoich bliskich. Jeżeli masz w otoczeniu toksyka, nie skupiaj swojej uwagi na nim. Oczywiście i jemu możesz podarować swoje dobro, pozytywną energię, ale licz się z tym, że jej nie odbierze. Co zatem robić? Staraj się nie patrzeć w stronę tej osoby, mierzenie się na spojrzenia i wymianę energii spowoduje ten sam efekt, co dzielenie „zimnym i kolczastym”. Swoje „ciepłe i puchate” pomnażaj, rozdając je osobom, które przekażą je dalej. Im takich osób więcej odbarujesz, tym więcej „ciepłego i puchatego” będzie w Twoim życiu. Nie licz na efekt lustra, nigdy nie wiesz, kto w nie spogląda, a pozory mogą bardzo mylić. Jeśli dzielisz się swoim szczęściem, ono nie tylko powraca, ale rośnie w Twoim otoczeniu, pomnaża się za każdym razem, gdy ktoś podzieli się nim dalej.

Twój Doradca Kasjan

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, kto w Twoim otoczeniu rozdaje „zimne i kolczaste” lub chcesz, by nasz Doradca odprawił rytuał ochrony przed złością i zawiścią, dzwoń na numer

708-677-786 4,26/min