Magia Imienia

Co mówi o Tobie Twoje imię?

 Imię – znaczenie, wibracja, numerologia

imionaImię i nazwisko mają ogromny wpływ na nasze życie oraz los. Konieczność ich nadania narodziła się wraz z potrzebą odróżnienia od siebie ludzi. Imię stanowi identyfikator człowieka, stąd też posiada je każdy z nas. Nie jest to tylko puste słowo, które wypowiadamy przed nazwiskiem. Zadaniem imienia jest nieść przesłanie na dalsze lata życia dziecka, któremu jest ono nadawane, stanowi o naszej indywidualności i odrębności. Nadane nam imię nigdy nie jest przypadkowe. Często jest wybrane w myśl tradycji lub ze względu na duży szacunek, miłość, przywiązanie do zmarłej bądź żyjącej osoby. Wielokrotnie rodzice decydują się na nadanie dziecku oryginalnego imienia, gdyż wierzą, że dzięki niemu ich pociecha posiądzie wybitne predyspozycje, nazwisko natomiast  mówi nam o odziedziczonych cechach charakteru po przodkach. Założeniem numerologii jest, aby imię wraz z wibracją daty urodzenia tworzyły harmoniczny związek, tak by wzmacniać jej pozytywne cechy, a osłabiać negatywne. Wibracje parzyste najlepiej łączyć z nieparzystymi. Aby stworzyć numerologiczną harmonię warto pamiętać, aby imię pasowało do nazwiska, gdyż  dopiero z nim ją tworzy. Odpowiednio dobrane da nam lepsze perspektywy na przyszłość zapewniając równowagę w życiu.

Jak obliczyć liczbę imienia?Aby obliczyć liczbę imienia należy poznać wartość numeryczną przypisaną do liter, które je tworzą. Warto przy tym pamiętać, iż w numerologii wykorzystuje się tylko łacińskie litery, stąd też na próżno szukać pośród nich polskich znaków: ą, ę, ł, ś, ź, ć, ż, ó. Wszystkie litery traktujemy jak te, odpowiadające im bez znaków diakrytycznych. Wyliczenie liczby imienia na przykładzie Anna Kowalik:  Alfabet numerologiczny: (Uwaga: Ą=A, Ć=C, Ę=E, Ł=L itd.)

L litery
1 A, J, S
2 B, K, T
3 C, L, U
4 D, M, V
5 E, N, W,
6 F, O, X
7 G, P, Y
8 H, Q, Z
9 I, R

 

Aby obliczyć wibrację imienia i nazwiska należy sprowadzić ciąg liter zawartych w imieniu i nazwisku do liczb (w tym celu  posłuż się powyższą tabelą w której każda litera ma odpowiadającą jej liczbę) wszystkie liczby musimy do siebie dodać.

Przykład: Anna: 1+5+5+1=12, i dalej: 1+2=3 Kowalik: 2+6+5+1+3+9+2=28, i dalej:2+8 =10, więc: 1+0=1
Zsumuj liczby imienia i nazwiska: 3+1=4  Liczbą imienia i nazwiska Anny Kowalik jest CZWÓRKA.

1 PRZYWÓDCA, PEWNOŚĆ SIEBIE Jesteś bardzo zasadniczą osobą, ale jednocześnie w Twój charakter wpisana jest elastyczność, która pozwala Ci z łatwością dostosować się do niemal każdej sytuacji. Odczuwasz silną potrzebę zachowania niezależności, doskonale znasz swoje mocne strony i pragnienia. Twoja ambicja wraz z inteligencją sprawiają, że z łatwością obierasz kierownicze stanowiska i z powodzeniem odnosisz na nich sukcesy. Lubisz mieć rację i z trudem przychodzi Ci przyznanie się do pomyłki, czym niestety często zrażasz do siebie ludzi. Aby zachować równowagę w relacjach z otoczeniem musisz nauczyć się myśleć również o innych a nie tylko o sobie.

2 ŁAGODNY, OTWARTY Należysz do osób które lubią współpracować z innymi ludźmi i same się do tego lgną. Posiadasz dużo pozytywnych cech charakteru, nie każdy tak jak Ty potrafi być serdeczny, przyjazny, miły, pomocny, a zarazem tak wrażliwy i kochający. Jesteś osobą, która nie potrafi żyć w pojedynkę, uwielbiasz tłum i zamieszanie. Dobrze poradzisz sobie jako mediator, ponieważ sztukę dyplomacji masz opanowaną do perfekcji. Unikasz konfliktów przy czym wiele z nich zażegnujesz poprzez swoją uległość. Może się zdarzyć, że ktoś Ci zarzuci brak asertywności. Jak każdy posiadasz też i negatywne cechy jakimi są: nerwowość, niezdecydowanie, oraz brak sił na długotrwałą pomoc komukolwiek. Jeśli chcesz w pełni rozwinąć skrzydła musisz popracować nad swoją nieśmiałością, gdyż przez Twoją skrytość mało kto może do Ciebie dotrzeć.

3 PRZYJACIELSKI, DUŻA EKSPRESJA, OPTYMIZM Posiadasz bardzo pozytywne nastawienie do życia, swoim optymizmem zarażasz innych ludzi. Jak każda towarzyska dusza uwielbiasz mieć wokół siebie dużo osób, przy czym nie musisz o to zabiegać – Twoja energia sprawia, że sami do Ciebie lgną. Do problemów podchodzisz z dużą dozą optymizmu, dzięki czemu jesteś osobą wolną od zmartwień. Zawsze wiesz kiedy i co powiedzieć aby osiągnąć dla siebie korzyść i wszystko załatwić zgodnie z wcześniej założonym planem. Kochasz dzieci, przykładasz uwagę do estetyki. Niestety Twoja zazdrość, powierzchowność, samolubne zachowanie potrafią zrażać ludzi. Bywa, że miewasz problemy z zakończeniem rozpoczętych przez siebie spraw. Aby osiągnąć harmonię pracuj nad swoim słomianym zapałem.

4 CZŁOWIEK LOJALNY, PRACOWITY Czwórka należy do osób stabilnych i rozważnych. Rzadko działasz pod wpływem emocji, zanim podejmiesz ostateczną decyzję wolisz na spokojnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Nie kierujesz się przy tym nigdy sentymentami i nie lubisz ryzyka, przez co wiele osób może zarzucić Ci brak spontaniczności. Cenisz sobie dostatnie życie i odsuwasz się od wszystkich komplikacji, które mogłyby je zburzyć i wprowadzić niepotrzebny chaos, praca i stabilizacja są dla Ciebie najważniejsze. Niestety szybko przekreślasz ludzi i osądzasz po pozorach nie dając drugiej szansy. Okazywanie uczuć nie jest Twoją mocną stroną toteż osoba z którą jesteś w związku często nie wie na czym stoi. Wierzysz, że tylko trzymaniem się przyjętych zasad i sprawdzonych ścieżek zdobędziesz pozycję społeczną i finansową stabilizację.

5 KOCHASZ WOLNOŚĆ, PODRÓŻE, PRZELOTNE ROMANSE Kochasz podróże, wolne związki i romanse dzięki którym się realizujesz. Nie znosisz stabilizacji ani żadnej formy ograniczeń, stąd też nie potrafisz usiedzieć w jednym miejscu. Patrząc na Ciebie z boku wielu może uznać, że Twoje życie to chaos. Pamiętaj, że mimo dużego powodzenia u płci przeciwnej lata lecą i prędzej czy później trzeba będzie zacząć myśleć o przyszłości. Twoje największe atuty to poczucie humoru, talent literacki, ciekawość świata oraz ludzi. Niezależnie od wieku chcesz uczyć się czegoś nowego. Kochasz życie i zmiany. Twoimi negatywnymi, bo aż przesadzonymi cechami, jest upartość i pewność siebie, zawsze musisz znajdować się w centrum uwagi. Posiadasz nadmierną zmysłowość i seksualność, przez co obawiasz się w życiu stabilizacji i trudno Ci ją osiągnąć.

6 DOM, RODZINA, ZDROWIE Najważniejsza jest dla Ciebie rodzina. Często przedkładasz szczęście bliskich Ci osób ponad swoje własne i nie uważasz tego za wyrzeczenie. Jesteś osobą odpowiedzialną, pełną empatii i bardzo stabilną mimo skłonności do idealizmu. Rzadko kto tak jak Ty potrafi służyć innym pomocą. Twardo stąpasz po ziemi, lubisz bywać wszędzie i wszystko wiedzieć. Negatywnymi cechami  charakteru są  dominacja, perfekcjonizm, cynizm oraz przesadna skłonność do obaw. Najważniejszą wartością jest dla Ciebie rodzina, udany związek partnerski, dzieci. Lubisz komfort i wygodę ale potrafisz dzięki temu urządzić pięknie dom, stwarzając miłą atmosferę. Odczuwasz ogromną potrzebę miłości. Dużą rolę w Twoim życiu odgrywa muzyka.

7 SAMOTNIK, MYŚLICIEL Posiadasz bardzo dobrą intuicję i wrażliwość. Jesteś osobą czarującą i bezinteresowną. Nie przeceniasz swoich możliwości intelektualnych, ale czasami zdarza Ci się patrzeć na innych z góry. Od wielkich tłumów wolisz samotność ale nie stronisz od kontaktów towarzyskich. Ten, kto jest Twoim przyjacielem, zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie. Bardzo często odnosisz sukcesy na polu naukowym. Niestety bywasz osobą chłodną, melancholijną, masz duże skłonności do krytycyzmu, bojaźliwości i nerwowości. Nie przepadasz za pracą fizyczną. Twoje predyspozycje pozwalają Ci obierać wysokie stanowiska, często kierownicze. Jeśli pragniesz osiągnąć w życiu harmonię musisz pamiętać, że praca i pieniądze nie zastąpią w życiu miłości i bliskiej osoby.

8 MIŁOŚNIK WŁADZY, MIŁOŚNIK PIENIĘDZY Można powiedzieć, że jesteś urodzonym przywódcą. Posiadasz wszelkie predyspozycje, aby kierować ludźmi. Z łatwością zyskujesz autorytet i szacunek. Twoje zdolności organizacje czynią Cię idealnym liderem, dlatego życiowe sukcesy są tylko kwestią czasu. Należysz do osób aktywnych fizycznie. Sport pozwala Ci nie tylko zadbać o swoją sylwetkę czy kondycję ale przede wszystkim stanowi formę rozładowywania frustracji i negatywnej energii. Masz silny charakter, odwagę, pewność siebie, samodyscyplinę i potrafisz dużo dawać z siebie. Niestety często wykorzystujesz swoje siły wobec słabszych, nie umiesz wypośrodkować w skąpstwie lub przeciwnie rozrzutności. Ten, kto znajdzie się z Tobą w konflikcie niemal zawsze jest na straconej pozycji. Masz naturalną umiejętność wychodzenia z opresji.

9 POSTAWA HUMANITARNA, NAUCZYCIEL Jesteś osobą z wrodzonymi talentami, niekiedy masz prorocze sny. Należysz do osób czerpiących radość z życia i dawania innym. Masz w sobie bardzo dużo optymizmu. Żywisz ludzi ogromną sympatią i wyrozumiałością. Posiadasz artystyczne talenty, pragniesz wolności i przestrzeni by móc się rozwijać. Bywasz osobą kapryśną, buntowniczą, chadzającą własnymi ścieżkami, masz swoje wartości, moralny kodeks, którym kierujesz się w życiu. Twoimi zaletami jest Twórczość, wrażliwość, marzycielstwo. Jesteś zapatrzona w świat ideałów co czyni z Ciebie niepoprawną romantyczną duszę. Musisz uważać na swoje negatywne cechy jakimi jest bycie roztargnionym, buntowniczym,  samolubnym, niepraktycznym w swoim postępowaniu. Panuj nad swoją nadmierną emocjonalnością.