MAGIA IMION

To nie żart ani zabobon, że każde imię coś znaczy. Przecież powstawało po to, by oddać charakter, wygląd czy miejsce pochodzenia osoby, której je nadano. Z czasem imiona zyskały swoich patronów – świętych. 

Czy zdarzyło Ci się powiedzieć „no tak, Tomasz, to imię wiele wyjaśnia”, albo „po każdej Kryśce można by się było tego spodziewać, ewentualnie „jak chcesz nazwać synka? No co Ty, przecież będzie wtedy na pewno….”

Znaczenie imion kiedyś…

O tym, że imiona mają wpływ na naszą osobowość i determinują niektóre z naszych cech, wiedziano już przed wiekami. Nasi praprapradziadkowie przypisywali im funkcje magiczne i wierzyli, że imię programuje człowieka na przyszłość, nadając mu pewne określone cechy. Nie było ono początkowo nadawane na stałe i zmieniało się z biegiem lat, w zależności od różnych zmian zachodzących w życiu danej osoby, a pozostałość tego zwyczaju stanowi np. sakrament bierzmowania, w czasie którego wybieramy sobie świadomie kolejnego patrona, który będzie strzegł nas przez dalsze życie.

Z czasem jednak zaczęto nadawać pierwsze imię jako niezmienne. W zwyczaju było np. nadawanie wnukom imion dziadków czy krewnych, którzy zasłużyli się dla rodu, społeczeństwa, kraju, co oznaczało, że ich imię ma prawdziwą moc.

W wielu kulturach zwyczaj nadawania więcej niż jednego imienia ma źródła religijno-magiczne lub rodowe, związane z wiarą, że imiona, zwłaszcza imiona zasłużonych przodków, determinują konkretne cechy, których życzyło się dziecku.

… i znaczenie imion dzisiaj

Także dzisiaj wielu z nas przywiązuje uwagę do znaczenia imion. Wybierając imię dla swojego dziecka, zwracamy uwagę na cechy z nim skorelowane, zastanawiamy się, w jaki sposób będzie pasowało do znaku zodiaku dziecka itp. Imię bowiem ma nie tylko ładnie brzmieć i pasować do nazwiska, ale również współgrać i tworzyć harmonijną całość z daną osobą – nadawane jest bowiem raz na całe życie, wpływa na charakter i temperament, a jego zmiana jest dzisiaj niezwykle trudna i wymaga wielu wizyt w różnych urzędach.

Imię związane z duszą

Nie używamy prawdziwego imienia, świadomie zastępując je innym, nie wiedząc, że mamy do czynienia ze zjawiskiem tzw. imion sekretnych. Ten szczególny rodzaj imion używano w tych regionach świata, w których istniała wiara w związek imienia z duszą. Najbardziej rozpowszechniona była w starożytnym Egipcie. Uważano, że każdy, kto pozna czyjeś prawdziwe imię, może rzucić na jego nosiciela klątwę i tym samym zniszczyć jego duszę.
Do czasów dzisiejszych przetrwało wiele legend i mitów o ludziach, nad którymi zdobywano nieograniczoną władzę w chwili poznania ich sekretnego imienia.

A czyż my nie ukrywamy np. w internecie swojego prawdziwego imienia, posługując się nickiem? Często po to, aby nikt nie poznał naszego „sekretnego” imienia i nie wykorzystał tej wiedzy przeciwko nam lub po prostu, aby pozostać częściowo anonimowym?

Odkryjemy przed Tobą sekrety imion.

Dziś odsłona pierwsza:

ADAM – mężczyzna bardzo inteligentny oraz odznaczający się analitycznym umysłem. Jest pracowity i nie znosi nudy. Zawsze szuka sobie jakiegoś zajęcia i nie potrafi usiedzieć w miejscu. Ma w sobie wiele pozytywnej energii, jest wesoły, pomysłowy, spontaniczny, wyrozumiały i bezkonfliktowy. Cechuje go także kultura osobista, elegancja i umiejętność odpowiedniego zachowania się w każdej sytuacji. Panowie o tym imieniu często mają jednak skłonności do surowego osądzania innych, choć w stosunku do siebie są równie wymagający. Bardzo dbają o swoją drugą połówkę i są w stanie wiele poświęcić dla miłości. Adam to także tradycjonalista, a przy tym człowiek niezwykle pamiętliwy. Nikomu nie zapomni dobrych ani też złych uczynków. Jego bardzo czułym punktem jest duma i honor.

ALEKSANDER – pracowity i utalentowany tradycjonalista. Dzięki temu, często osiąga sukcesy zawodowe, z którymi wiąże się bogactwo i życie w luksusie. Nie jest jednak przy tym skąpy czy samolubny. Bywa jednak nieufny i potrzebuje dużo czasu by nawiązać z kimś bliższą więź. Wobec swoich przyjaciół jest niezwykle lojalny i lubi spędzać z nimi wolne chwile. Najczęściej jest też mężczyzną bardzo przystojnym i zadbanym. Potrafi się ubrać i kocha męskie gadżety. Ma poczucie humoru i lubi dobrą zabawę. Wyznaje jednak zasadę, że najpierw obowiązki, dopiero potem przyjemności. Jest odpowiedzialny i godny zaufania.

ALICJA – kobieta niezwykle silna i zaradna. Rzadko prosi o pomoc, jest ambitna i wie czego chce od życia. Świetnie odnajduje się w nowych sytuacjach i otoczeniu, jest otwarta, tolerancyjna i nie ma dla niej tematów tabu. To także kobieta bardzo towarzyska i lubiana w swoim otoczeniu. Ma świetne poczucie humoru, jest szczera i zawsze mówi to co myśli, nie patrząc na konsekwencje. Jednocześnie jest również osobą twórczą i kreatywną. Lubi dalekie podróże, imprezy i nieszablonowe spędzanie wolnego czasu. W ludziach denerwuje ją obłuda i przybieranie masek. Sama niczego nie udaje, nie stara się na siłę imponować innym i po prostu jest sobą. Rodzina i miłość są dla niej jednymi z najważniejszych rzeczy w życiu. To świetna pani domu, która potrafi gotować, jest zorganizowana i przedsiębiorcza. Partner musi dorównywać jej kroku, mieć podobnie jak ona, silny charakter i wesołe usposobienie. Alicja bywa nerwowa i kłótliwa, jednak jak szybko wpada w furię, tak samo szybko zapomina o całej sprawie.

ANNA – to kobieta zaangażowana w sprawy rodzinne bardziej niż towarzyskie czy zawodowe. Lubi wygodne i spokojne życie, dlatego na męża poszukuje mężczyzny z zasobnym portfelem lub perspektywami. Oprócz tego musi go cechować stoicka cierpliwość. Anna jest wrażliwa, energiczna i pomysłowa, przy tym ma chłonny i błyskotliwy umysł. Niestety uważa, iż posiada monopol na rację – potrafi do tego rozkazywać i wymuszać posłuszeństwo. Dobrze radzi sobie w życiu zawodowym i kształci się na wybitną specjalistkę, która zdobywa pieniądze i sławę. Pogoda ducha i wewnętrzne ciepło sprawiają, iż każdy chętnie przebywa w jej towarzystwie. Nikogo też nie urazi, jest bowiem delikatna i taktowna.