Właściwości i moc kamieni

kwarc-rozowy3

 

 

 

Doskonały do leczenia bólów głowy i migren. Wskazany w leczeniu ran emocjonalnych, dzięki niemu poradzisz sobie z najcięższą traumą. Wpływa na miłość i przyjaźń, pomaga odnaleźć własną tożsamość. Nosząc biżuterię z kamieniami kwarcu różowego poczujesz harmonię, zbudujesz pełniejsze relacje z innymi ludźmi i naturą. Zaczniesz w otaczających ludziach odczytywać ich prawdziwe intencje. Radość będą Ci sprawiać najdrobniejsze rzeczy i zdarzenia. Jeśli zawsze miałeś/aś problem z podejmowaniem decyzji, teraz nie będziesz mieć problemu z oceną co jest dla Ciebie najlepsze. Twoja pozytywna postawa i energia zostanie odwzajemniona, przyciągniesz do siebie dobre emocje oraz wspaniałych ludzi. Kwarc różowy uspokaja, wycisza, szczególnie pomaga przy problemach na tle nerwowym. Zaleca się minerał oprawić w złoto i nosić przy sobie osobom chorym na stwardnienie rozsiane.

bursztyn3

 

 

kleopatraWedług prastarych słowiańskich wierzeń bursztyn przynosi szczęście, posiada własności magiczne , a szczególną wartość miały kamienie zawierające inkluzję(ciało obce znajdujące się w minerale). Jeśli cierpisz na bezsenność, zaleca się sproszkowany jantar kłaść pod pościel. Mikstury z niego przyspieszały gojenie ran i koiły nerwy. Dowiedziono, że bursztyn to jeden z lepszych leków na dolegliwości reumatyczne i astmatyczne. Specjaliści od medycyny naturalnej wierzą, że każdego z nas otacza pole elektromagnetyczne. Pomiędzy ładunkami dodatnimi i ujemnymi powinna panować harmonia. Zdarza się jednak i to dość często, na skutek choroby lub stresu równowaga ta zostaje poważnie zachwiana. Pomoc jedynie może przynieść nam bursztyn, jego przyjemne ładunki ujemne pozwolą nam powrócić do harmonii.

hematyt3

 

 

Posiada niesamowite właściwości oczyszczania krwi, wpływa na regenerację chorych  komórek. W starożytności kamień ten miał szczególne znaczenie dla wojowników. Dzięki niemu łatwiej trzymać się zasad i wzmocnić siłę, pomaga podnieść atrakcyjność. Jeśli nic Cię nie cieszy? Czujesz, że tracisz radość życia. Z natury jesteś osobą nieśmiałą, podatną na wpływy innych.  Boisz się tego co nieznane, to znaczy że ten kamień jest dla Ciebie. Umocni Twoją wolę, staniesz się osobą bardziej pewną siebie. Jego magiczny wpływ sprawi, że zaczniesz patrzeć na życie bardziej optymistycznie. Pamiętaj, hematyt rozładuje swoją pozytywna moc w kontakcie z wodą. Zatem uważaj! Aby ponownie się naładował zaleca się przechowywanie go w bliskim kontakcie z kryształem górskim.

kamien-ksiezycowy3

 

 

Szczególnie pozytywnie oddziałuje na kobiety, przynosi ulgę w dolegliwościach kobiecych i w czasie ciąży. Skupia energię, która pomaga pozbyć się dolegliwości klimakteryjnych, schorzeniach śledziony, trzustki, wrzodów żołądka i dwunastnicy. Zwany jest „kamieniem kochanków”. Jeśli chcesz dodać sobie atrakcyjności, wdzięku i gracji ten kamień Ci w tym pomoże. Wierzy się, że kamień księżycowy otwiera serca na miłość. Po dziś dzień arabskie kobiety zaszywają sobie ten kamień w sukniach. Dzięki temu zapewniają sobie płodność i liczne potomstwo. Dzięki wibracjom tego minerału rośnie intuicja. Po dziś dzień osoby o zdolnościach jasnowidzenia wspomagają się tym magicznym kamieniem. W formie wisiorka powinien być noszony na splocie słonecznym, natomiast jako pierścionek na palcu serdecznym prawej ręki.

onyks3

 

 

Kamień ten potrafi zmniejszyć ból, opuchliznę i kolkę żołądkową. Wzmacnia kości, serce, oczy i słuch. Dzięki jego oddziaływaniu łatwiej zachować stabilność przy wewnętrznych obciążeniach, stresach i negatywnych wpływach zewnętrznych. Onyks uważany jest za kamień czarnoksiężników i magów. Pozwalał on zagłębić się w siebie i odkryć wewnętrzne moce. W rezultacie postrzegany był również jako kamień samotności, odsuwał od nas wszystkich aby móc zagłębić się w własną podświadomość. Zatem pamiętaj aby onyksu nie ofiarowywać w pierścionku zaręczynowym. Ten kamień zaleca się osobom które maja skłonność do rozpamiętywanie złych doświadczeń z przeszłości . Skupianie się na przeszłości nie pozwala im rozwijać się i iść dalej. Jeśli zauważasz u siebie takie skłonności. Onyks uwolni Cię od przeszłości. Pomoże Ci zagoić stare rozdrapane rany z przeszłości. Ochroni Cię przed negatywną energią, a także psychicznymi atakami zewnętrznego środowiska.

lapis-lazuli3

 

 

Dzięki kamieniowi rzucisz każdy nałóg, gdyż wzmacnia siłę woli. Jego obecność wpływa na koncentracje, trzeźwość umysłu i sferę artystyczną. Wpływa na umiejętność wypowiadania myśli i zaprzyjaźniania się, doskonały dla osób nieśmiałych. Lapis lazuli silnie oddziałuje na wiarę we własne siły, kreatywność, odwagę i zdolności przywódcze. Zalecany jest również osobom które od dłuższego czasu walczą z melancholią, oraz osobom mającym problemy w kontaktach z innymi ludźmi. W wielu kulturach uważany za święty kamień, który przynosi ludziom mądrość i zrozumienie. Uważa się, że emanuje z niego dobro, pomaga odstraszyć wszelkie zło. Położony na sercu przynosi spokój i ukojenie.