Żywioły w Chińskim Horoskopie

Żywioły w Chińskim Horoskopie

Feng Shui destructive cycle. Five elements: water, wood, fire, earth, metal

 

Z wcześniejszych wpisów można się dowiedzieć jak sprawdzić swój chiński znak zodiaku oraz jakie cechy charakteru dany znak wyróżniają. Po odnalezieniu swojego znaku można także sprawdzić jaki żywioł mu przewodzi. Czy jest to metal, woda, drewno, ogień czy też ziemia. Każdy z nas jest przypisany do jednego z tych żywiołów właśnie poprzez czas w jakim się urodził. Wszystkie żywioły różnią się od siebie, a i znak zodiaku będzie miał inne cechy w zależności od tego jaki żywioł do niego przynależy. I tak:

Woda- żywioł ten pokazuje, że osoba jest skryta. Najczęściej kojarzona ze zbiornikami wodnymi w których stoi. Potrzebuje przez to więcej czasu na przemiany. Skrywa wielkie tajemnice w swoich głębinach i nie uzewnętrznia swoich uczuć. Do zawarcia długotrwałych relacji potrzebuje więcej czasu niż przeciętna osoba. Należy do osób bardzo zdolnych plastycznie, a także inteligentnych.

Drewno- osoba w żywiole drewna jest łagodna, spokojna i cierpliwa. Bardzo wyrozumiała w stosunku do innych ale także bardzo żywa z ciągle nowymi pomysłami dotyczącymi różnych sfer życia. Bardzo lubi spędzać czas z innymi ludźmi jednak czasami potrzebuje samotności i wtedy jest nieosiągalna dla innych. Dba o swoich bliskich i otoczenie w którym się znajduje.

Ogień- osoba w żywiole ognia ma temperament. Jest pełna żaru, miłości, a także namiętności i pasji. Przepełniają ją uczucia  mimo tego nie okazuje ich na każdym kroku. Wszystkie decyzje podejmuje po głębszym zastanowieniu. Często krzywdzona przez ludzi z powodu zbyt dużego zaufania jakim ich darzy. Posiada bardzo dużą wiedzę, która pozwala jej na zwracanie na siebie uwagi. Jest osobą towarzyską i ludzie lubią z nią przebywać.

Metal- osoby w tym żywiole są zazwyczaj powściągliwe i tajemnicze. Nie pokazują swoich uczuć więc ciężko wywnioskować cokolwiek ich zachowania. Zrównoważone i obyte w świecie. Choć tego nie widać to wewnątrz nich uczucia aż „ kipią”. Jeśli już nawiążą bliższą relacje okazują się być miłe, serdeczne i pomocne. Jak kochają to całym sercem, a jak potrzebna pomoc przyjacielowi to poruszą niebo i ziemię.

Ziemia- osoby urodzone w żywiole Ziemi cenią sobie stabilizację i bezpieczeństwo. Przywiązują dużą wagę do rzeczy materialnych. Są spokojne i rozważne. Nie podejmują decyzji pochopnie, a analizują wszystkie za i przeciw dopóki nie stwierdzą, że wybrali najlepsze rozwiązanie. Osoby te są niezwykle rodzinne i czułe, a także dbają o wszystkie aspekty życia rodzinnego.

Każdy z wyżej wymienionych żywiołów obejmuje dwa lata, tak więc co dziewięć lat objawia się on ponownie przy urodzinach.