Horoskop roczny Koziorożec

koziorozecKoziorożec (22.12-19.01)

Koziorożec to podopieczny Saturna, więc w roku Wenus czuje się niezręcznie. Potrafi być milutki, ale wtedy, kiedy mu się to opłaca. W 2018 roku poczuje nagle przypływ altruizmu, będzie chciał pomagać i poświęcać się dla innych, zmienią mu się priorytety życiowe. Sam się zdziwi, że taki się zrobił dobry. Empatyczny Neptun sprawi, że Koziorożec przytuli do szerokiej piersi różne niedojdy; nakarmi je, odzieje, wyręczy. Zmianę Koziorożca w roku Wenus wykorzysta natychmiast kierownictwo, które zrzuci na niego górę obowiązków. Pluton działający w listopadzie zbuntuje Koziorożca i wpłynie na to, że rozejrzy się za inną robotą. Ale Wenus nie wspiera zbytnio Koziorożca, więc ambicje w 2018 roku lepiej schować do kieszeni.


Miłość i związki

Koziorożce powracają chętnie do starych miłości, wobec nowych okazji zachowują dystans. Koziorożce nie zrywają relacji miłosnych, to one są porzucane i nie wiedzą dlaczego. Ale pójdą na wszelkie kompromisy, byle tylko zatrzymać miłość. W 2018 roku wpływ Plutona nie ułatwi im życia uczuciowego. Będą z oddaniem opiekować się bliskimi, chociaż oni tego nie docenią, stawiając nowe wymagania. Koziorożcom opadną ręce. Wpływ Wenus sprawi jednak, że w sierpniu Koziorożce zaczną dbać przede wszystkim o siebie. Znajdą jakąś pasję i w niej znajdą schronienie przed kłopotliwym układem gwiazd.

Finanse i praca

Dzieci Saturna poważnie podchodzą do pieniędzy i dobytku, jakby wszystko mogły zabrać ze sobą do nieba, oczywiście w ustalonym porządku. Zawsze więc mają zapasy. Lubią komfort i na to wydają, ale nigdy lekkomyślnie. Cenią solidność. Korzystny Merkury w 2018 roku zaopatrzy ich w gotówkę, lecz beztroska Wenus podszepnie niepewne inwestycje. Lepiej więc starannie przemyśleć ważne finansowo decyzje, ale do tego akurat nie trzeba Koziorożców namawiać.