Wahadełko

Historia wróżb z użyciem wahadełka sięga wielu tysięcy lat wstecz. Jego magiczne właściwości cenili sobie już starożytni Egipcjanie i Rzymianie. Wówczas za jego pośrednictwem odkrywano ludzkie pragnienia, płeć nienarodzonych dzieci jak i wyznaczano daty ważnych wydarzeń, np. ślubu. Bywa, iż wahadełko jest zastępowane różdżką.        W takiej sytuacji technika wróżebna z jej użyciem określana jest różdżkarstwem. Jej rozkwit przypada na XIX wiek. W tym czasie technikę wykorzystywano z powodzeniem do wykrywania wody i minerałów pod ziemią, a w XX wieku znalazła ona swoje zastosowanie także przy wykrywaniu min jak i podziemnych tuneli. Obecnie wykorzystują ją m.in. koncerny naftowe, jednakże przede wszystkim nie wolno zapominać o magicznych właściwościach zarówno różdżek jak i wahadełek – te bowiem przybliżają nam nasze pragnienia, pozwalają poznać samego siebie, by ostatecznie przepowiedzieć przyszłość.

Jak to działa

Wybór wahadełka zależy jedynie od upodobań wróżącego. Obecnie najczęściej spotykamy te o kształcie odwróconego stożka zawieszonego na długim łańcuszku. Pierwsze wahadła były drewniane lub mosiężne, jednakże materiał ich wykonania jest tak naprawdę sprawą drugorzędną. Niemniej najlepiej sprawdzą się te wykonane z surowca takiego jak metal czy kryształ.  Kształt zawieszki nie powinien wpływać na odchylenia wahadełka, a jego waga powinna być dopasowana tak, aby łańcuszek pozostawał w stanie ciągłego naprężenia. Z wahadełka możemy wróżyć sobie sami i jest to metoda w pełni bezpieczna jak i skuteczna. Niezbędna jest jednak ku temu  umiejętność posługiwania się samym narzędziem jak i zdolność właściwego odczytu odpowiedzi na podstawie jego ruchów. Same ruchy zaś są wynikiem wibracji, przebiegu energii (w przypadku kiedy wróżymy sobie sami jest to wibracja pomiędzy nami, naszymi pragnienia a energią kosmosu), w przypadku kiedy prosimy o wróżbę kogoś innego wibracja ta wytwarza się pomiędzy pytającym a udzielającym odpowiedzi przy pomocy energii kosmicznej i wibracji pragnienia. W obu sytuacjach konieczne jest osiągnięcie stanu skupienia, swoistego transu, który doprowadzi do wyciszenia emocji. Dzięki temu możemy mieć pewność, iż wskazana przez wahadełko odpowiedź będzie zgodna z prawdą naszego życia.

Jak zadawać pytanie

W przypadku pytań jakie kierujemy do osoby posługującej się wahadełkiem należy postawić na prostotę. Wahadełko najczęściej bowiem jest w stanie udzielić odpowiedzi ‘tak’, ‘nie’ lub ‘ może’. Na próżno więc pytać  „jak będzie wyglądał mój przyszły mąż”. Odpowiedź będzie jednak możliwa jeśli zapytamy „czy mój mąż będzie miał ciemne włosy?”, „czy będzie bogaty?”, „czy w naszym związku dojdzie do zdrady?”. Ta zasada odnosi się do wszystkich sfer naszego życia. Zamiast pytać „czy długo jeszcze będę szukać pracy?” należy zapytać konkretnie „czy znajdę pracę jeszcze w obecnym miesiącu?”. Kluczową kwestią pozostaje wiara osoby, która zadaje pytanie w to, iż wahadełko faktycznie jest w stanie wskazać prawdziwą odpowiedź. Jeśli pytanie zostanie zadane na zasadzie testu trafności odpowiedzi ruch wahadełka będzie przekłamany, a tym samym sama odpowiedź odbiegać będzie od prawdy.

Nie tylko pytania

Nie lada ciekawostkę stanowi fakt, iż wahadełko wykorzystuje się nie tylko w przypadku konkretnych pytań ale także i dla wskazań przedmiotów oraz miejsc. I tak na przykład zielarze niejednokrotnie korzystają z jego pomocy dla wskazania odpowiednich ziół dla swojego pacjenta. Wróżki kierują się ruchem wahadełka przy wyborze odpowiedniej dla siebie talii kart. Ruch wahadełka może również pokazać nam odpowiednie dla nas miejsce zamieszkania, nasze miejsce na ziemi. Przy jego pomocy niejednokrotnie ustala się także imię dla nienarodzonego dziecka, tak, aby zgodne było z jego przyszłym temperamentem i przeznaczeniem.