Jasnowidzenie

jasnowidzenieJasnowidzenie jest klasyfikowane jako zdolność paranormalna, która umożliwia postrzeganie zjawisk, wydarzeń oraz osób i przedmiotów w przestrzeni. Dzięki tym umiejętnościom paranormalnym jasnowidz jest w stanie dostrzec przyszłość oraz przeszłość. Wiara w te umiejętności pomaga czasami w trudnych dochodzeniach prowadzonych przez policję, kiedy już wszystkie środki konwencjonalne zawiodły. Zdarza się, że dzięki interwencji jasnowidza udaje się odnaleźć zaginioną osobę. Pośród ludzi jasnowidzenie budzi skrajne emocje, od podziwu i zachwytu po strach i uznanie tej dziedziny za oszustwo. Praktyczne zastosowanie, jak mówią wtajemniczeni „daru jasnowidzenia”, może się przyczynić do odnalezienia zaginionych przedmiotów, złóż mineralnych, informacji na temat zaginionych ludzi. Umiejętność przekazania informacji o osobach zaginionych  niejednokrotnie pomagała rodzinom stwierdzić, czy dana osoba żyje, w jakim jest stanie, gdzie się znajduje i co jest powodem jej zniknięcia. Jasnowidz wyczuwa aurę, a więc promieniowanie  żywego organizmu. Zarówno zaś aura jak i jej promieniowanie są indywidualne i unikalne dla każdej osoby. Dzięki temu jasnowidz potrafi „wyczuć” konkretnego człowieka. Jasnowidzenia nie należy traktować jako wyroczni, gdyż wszystko w naszym losie jest zależne  od różnych wydarzeń i osób. Ciągły ruch i tok zdarzeń wpływa na przyszłość, która nieustannie się zmienia. Im dalej spogląda się w przyszłość, tym więcej można dostrzec możliwości, lecz możliwe, iż wpłyną jeszcze na nią decyzje różnych osób, których jeszcze nie znamy, a które pojawią się na naszej drodze w najbliższym czasie. Jasnowidz potrafi przewidzieć moment ich poznania, kim będą, jaką rolę odegrają w naszym życiu. Ze względu na te właśnie czynniki podczas wizji nie powstaje jeden spójny obraz wydarzeń, a kilka, które nakładają się na siebie. Dobry jasnowidz potrafi z tego zbudować ogólną wizję, która ma wiele szczegółów.

Jasnowidzenie na odległość

Współczesne zdobycze techniki stwarzają różne metody komunikacji między ludźmi. Jasnowidz może również z nich skorzystać, by przekazać wizję dla konkretnej osoby. Aby stało się to całkowicie możliwe medium musi wprowadzić się w trans, rodzaj medytacji, dzięki temu wyczuje energię. Czasem wystarczy tylko głos rozmówcy np. telefonicznie lub sms z imieniem i datą urodzenia.  Jasnowidz w pełni korzysta ze swojej intuicji, oczyszcza swoją czakrę trzeciego oka tak, aby otworzyć umysł na niczym nie zakłóconą wizję. Kiedy poczuje aurę swojego rozmówcy na odległość wizja się dopełni, następnie wystarczy ją tylko przekazać zainteresowanej osobie.

Niezwykła zdolność

Jasnowidz dokonuje medytacji, wchodzi w stan transu, który poszerza świadomość i rozjaśnia wizje. Widzenie przyszłości przez jasnowidza polega na tym, iż w chwili, gdy osiągnie całkowite skupienie będzie w stanie odczytać cały wzór, wartości wszystkich zmiennych, wpływ ich zmian na wynik oraz sam wynik wizji. Jasnowidz musi być w doskonałym zdrowiu o stabilnej duszy i wnętrzu, choć istnieje ryzyko, iż w wyniku bardzo częstych wizji może znacznie ucierpieć. W tym celu jasnowidze musza ciągle dążyć do samodoskonalenia, oraz prowadzić ćwiczenia w kierunku wyższego rozwoju opartego na myśleniu i rozwijaniu intuicji.

Kluczowym punktem energetycznym, którym posługuje się jasnowidz w swoich wizjach jest Czakra Trzeciego Oka, która znajduje się na czole. Otwarcie tej czakry i ciągłe doskonalenie przyspiesza rozwój mocy jasnowidza. Czakrę Trzeciego Oka posiada każdy człowiek, jednak nie każdy potrafi wykorzystać jej zalety i czerpać korzyść ze zdolności paranormalnych. Bardzo ważna jest wytrwałość, nawet w przypadku braku rezultatów, ciągłe ćwiczenia mogą sprawić, iż po zdjęciu blokady osiągniemy dokładność w sztuce.

Przez parapsychologów wyróżniane są:

  • Jasnowidzenie przyszłości – zwane prekognicją
  • Jasnowidzenie przeszłości – zwane retrokognicja
  • Jasnowidzenie, które polega na opisywaniu przedmiotów, osób oraz miejsc, przy użyciu dowolnego przedmiotu i ta dziedzina zwana jest psychometrią.

Literatura ezoteryczna pochodząca z XIX wieku wyróżnia trzy typy jasnowidzenia według używanych organów ciała subtelnego:

  • Jasnowidzenie przyczynowe
  • Jasnowidzenie mentalne
  • Jasnowidzenie astralne

Najsłynniejsi Jasnowidze i Prorocy.

Nostradamus tak naprawdę Michel de Nostredame. Żyjący w latach 1503 – 1566 francuski uczony pochodzenia żydowskiego. Był lekarzem, matematykiem i astrologiem, zasłynął jednak dzięki swym proroctwom, których ślad pozostał do dziś. Niewątpliwie należy do najsłynniejszych jasnowidzów świata. Jego tajemniczość, swoboda interpretacji wizji sprawiły, że stał się prawdziwą ikoną, zaś jego imię stało się synonimem jasnowidza. Z wizjami Nostradamusa jest jednak pewien dość istotny problem, jego dzieła są tak zawiłe, iż zostały okrzyknięte „Kodem Nostradamusa”. Interpretacja ich jest tak trudna, że osoby twierdzące, iż złamały „Kod Nostradamusa” podejrzewane są o nadinterpretacje i nadużycia.

Mitar Trabić serbski wizjoner żyjący w latach (1829-1899). Był niepiśmiennym chłopem, a jego wizje spisywali ponoć krewni. W swoich wizjach odnosił się ponoć przede wszystkim do losów swojej rodziny, Serbii i całych Bałkanów. Najbardziej znaną wizją serbskiego proroka odnoszącą się do dziejów kontynentu europejskiego było nadejście „rządów Antychrysta” w Europie co  zostało skojarzone w naturalny sposób z władzą niemieckiego dyktatora Hitlera.

Święty Melchiasz prorok żyjący w V wieku p. n. e. jest autorem Księgi Melchiasza która jest ostatnią z dwunastu ksiąg proroków Starego Testamentu.

Stefan Ossowiecki polski inżynier urodzony 1877  roku w Moskwie. Zajmował się zjawiskami paranormalnymi, uważany był za jasnowidza. Autor książki „Świat mego ducha i wizje przyszłości” wydanej w 1933 roku. Seanse Osswieckiego cieszyły się ogromną popularnością o czym świadczyć może obecność podczas nich bardzo ważnych osobistości takich jak Józef Piłsudski czy Ignacy Paderewski. Ossowiecki przewidział o czym poinformował najbliższych, iż po jego śmierci, ciało nie zostanie odnalezione. Tak właśnie się stało, na Cmentarzu Powązkowskim jest  jedynie symboliczny grób.

Wanga (Baba Wanga) tak naprawdę Wangelija Pandewa Dimitrowa. Bułgarska mistyczka, jasnowidzka, znachorka żyjąca w latach 1911 – 1996. W roku 1923 w wyniku nieszczęśliwego wypadku uszkodziła wzrok. Niestety problemy finansowe rodziny nie pozwoliły na przeprowadzenie operacji w wyniku czego straciła wzrok. W roku 1941 zaczęła ujawniać swoje zdolności paranormalne. Zajmowała się jasnowidzeniem, wskazywała ludziom co spotka ich w przyszłości, doradzała do jakiego lekarza należy się udać i jakie leczenie podjąć. Umiejętnościami kobiety zainteresował się nawet Car Borys III który odwiedził ją w domu w 1942 roku. Wanga była osobą niepiśmienną, a słowa które wypowiadała były trudne do zrozumienia. Przypisywane są jej przepowiednie związane z rozpadem Związku Radzieckiego, śmiercią Stalina, a także tragicznego zamachu terrorystycznego na wieżowce WTC 11 września 2001 roku.