Magia luster

zoeMagia luster

Lustra tak jak amulety, kamienie, i inne przedmioty są magicznymi narzędziami. W niewielu źródłach jednak wspomina się o tym że w pradawnych czasach były wykorzystywane do wróżenia. Lustra świetnie skupiają i odbijają światło, a to w magii sprzyja uzyskaniu efektu powiększenia tego czego chce się mieć więcej (bogactwo, szczęście…).

Nie wiem czy dajesz sobie sprawę, że pradawne lustra wyglądały zupełnie inaczej. Majowie swoje lustra do rytuałów robili z polerowanej metalem, lub kamieniami lawy wulkanicznej lub obsydianu. Najstarsze lustro znajduje sie obecnie w British Muzeum. John Dee, astrolog i mag Królowej Elżbiety, używał właśnie obsydianowego lustra. Wygrawerowane na nim były symbole do przywoływania duchów, aniołów.

 Co sie dzieje ze stłuczonym lustrem?

Zapewne wszyscy znają przesąd że gdy stłuczesz lustro czeka Cię 7 lat nieszczęścia. To  nie martw się nic złego Cie nie spotka, przesąd ten wziął się z czasów kiedy to mało kogo było stać na lustra ze szkła, gdyż zwyczajnie były za drogie. Jeśli jednak stłuczesz lustro, to wyrzuć je jak najszybciej i to nie ze względu na nieszczęście, ale kłótnie. Tak… stłuczone lustro w domu to kłótnie, problemy partnerskie i fałszywe osoby blisko Ciebie. Wystarczy je wyrzucić i sytuacja wraca do normy.

Są jednak przypadki że nie możemy wyrzucić stłuczonego lustra, bo na przykład jest zabytkowe. Na to też jest rozwiązanie, zasłoń pękniętą cześć, kartką, materiałem, zaklej. Zrób to tak by nie było możliwości przeglądania się w pękniętej części lustra. Wtedy również nic złego Tobie ani Twoim bliskim nie grozi.

Jak widzisz pęknięte czy stłuczone lustra nie są takie straszne.

Jakie lustra są najlepsze?

Do magii najlepsze są nieduże lustra, najlepiej w oprawie tak by można było nimi swobodnie operować w rękach. Z drugiej strony lustra trzeba umieścić symbol potrójnego Księżyca (narysuj, naklej, wydrap), będzie odstraszał wszystkie złe moce podczas rytuałów.

Zapewne zastanawiasz się czy kształt lustra ma znaczenie. Owszem, do rytuałów najlepsze są okrągłe lub owalne lustra. Zwróć uwagę by Twoje lustro nie rozmazywało obrazu, nie może być pęknięte, ani też mocno porysowane.

Ważnym jest jeśli używasz lustra do rytuału to przed jego rozpoczęciem należy przetrzeć je wilgotną szmatką okrężnym ruchem w kierunku przeciwnym ze wskazówkami zegara i kończymy również przetarciem w odwrotna stronę czyli zgodnym ze wskazówkami zegara. Taka czynność wskazuje początek i koniec rytuału. Raz na jakiś czas oczyść swoje lustro bardziej dokładnie. Umyj je w wodzie z solą lub okadź ziołami np. szałwia lub sosną.

Jakie są najprostsze zaklęcia z użyciem lustra?

Najprostszym magicznym Zaklęciem jest położenie przed lustrem przedmiotu, czy symbolu rzeczy tego którego chcemy mieć więcej. Nie zapominaj, że lustro odbije energię i sprawi, że powróci ona ze wzmocnioną siłą.

ZOE_rytual

 

Czy trzeba specjalnie obchodzić się z lustrem?

Pamiętaj, że magiczne lustro jest specjalnym przedmiotem. Nie używaj go do codziennego przeglądania się. Jeśli już wybrałaś jedno ze swoich zwierciadeł na magiczny przedmiot i używasz go do rytuałów, to zapomnij że będzie Ci służyło na co dzień jako zwyczajne lusterko.

Gdy go nie używasz to owiń w chustkę, czy inny kawałek materiału i schowaj. Nie pożyczaj go osobom do których nie masz pełnego zaufania.

Czy zwykle lustro też ma moc?

Owszem, można wykorzystywać moc wszystkich luster. Ja na przykład uczyniłam swoje lusterko w łazience moim sprzymierzeńcem (ale nie jest to przedmiot magiczny do rytuałów). Zawiesiłam na nim jeden z moich talizmanów, a na lusterku napisałam szminką moje motto, które przeczytane co rano popycha mnie do działania i napełnia pozytywną energią.

Wróżka ZOE