Talizmany

stock-image-11992022Od zarania ludzkiej cywilizacji niemal w każdym zakątku świata ludzie korzystali z przedmiotów o magicznych mocach. Talizman to nic innego jak przedmiot, który ma magiczne działanie. Osoba, która go posiada wierzy w jego moc i oczekuje, że pomoże jej zrealizować swoje cele: pragnienie szczęścia, powodzenie w miłości,  bogactwo, zdrowie. Rozróżniamy dwa rodzaje takich przedmiotów o magicznych właściwościach amulety i talizmany. Amulety są pochodzenia naturalnego a talizmany są wytworem ludzkich rąk.

Każda kultura miała swoje symbole i nieraz wykonanie talizmanu było czasochłonne a sam proces mógł być zrytualizowany. Np. szaman potrzebował dwóch pełni księżyca aby dokończyć talizman, który musiał mieć wystarczającą moc. Duże znaczenie dla stworzenia talizmanu o odpowiedniej mocy ma astrologia, znajomość kabały i numerologii. W pradawnych kulturach talizmany początkowo miały formę znaków malowanych na papirusach jednak z czasem przybierały inne trwalsze formy jak metalowe czy kamienne wisiorki. Symbole na talizmanach to przekaźniki magicznej mocy i mają działać podobnie jak soczewka skupiać całą moc na daną osobę i ją chronić, sprzyjać w życiu.

 

Talizman powinien być indywidualnie dopasowany, wykonanie go musi być uwarunkowane tym czego oczekujemy np.: znalezienie miłości, znalezienie nowej pracy, zdobycie pieniędzy, harmonia w rodzinie, rzucenie używek, powodzenie w grach losowych, poprawa stanu zdrowia, zwiększenie pewności siebie. Tylko przez indywidualne dopasowanie talizmanu można skupić ta pożądana energię bo każdy z nas jest inny, ma inny charakter i inaczej postrzega świat.

Po co talizman?

Jeśli chcesz się zabezpieczyć przed złymi mocami, obronić się przed działaniem złych ludzi,  pragniesz osiągać sukcesy w jakiejś ważnej dla Ciebie dziedzinie potrzebujesz talizmanu. Gdy zdobędziesz taki magiczny przedmiot dopasowany tylko dla Ciebie jesteś w stanie osiągnąć co tylko sobie postawisz za cel lub obronić się przed tym co spędza sen z powiek.

Czy mogę wykonać go samodzielnie?

Jeśli masz rzemyk, kawałek sznurka, drewniane koło, blaszkę to możesz samodzielnie wykonać talizman. Możesz też namalować na papierze bądź innym przedmiocie znak, który symbolizuje to, czego Ci trzeba. Pamiętaj jedynie aby wykonać go w chwili kiedy Twój zodiak będzie miał swój czas na nieboskłonie. Wówczas nabierze wyjątkowej magicznej mocy. Jeśli nie czujesz się na siłach aby zrobić talizman własnoręcznie możesz zakupić wisiorek lub broszkę z określonym symbolem w sklepie, jednak pamiętaj aby dobrać go indywidualnie do swoich potrzeb.

Symbolika talizmanów (działanie)

Krzyż Celtycki – symbol związany z bogiem Odynem, to most do innego świata, wiedza i siła. Pomaga w dążeniu do doskonałości, karierze, świetny dla studentów i uczniów.