Lew królem sierpnia

lewNajbliższy miesiąc należeć będzie właśnie do Lwa. W życiu codziennym tak samo jak w przyrodzie Lew kroczy z głową dumnie uniesioną do góry. Jest wielkim optymistą, który nie zraża się niepowodzeniami w życiu tylko traktuje je jako ćwiczenia na wzmocnienie charakteru. Dąży do tego, by jak najszybciej osiągnąć wszystko co sobie zaplanował i nie uznaje na swej drodze żadnych przystanków. Nawet te przymusowe stara się jak najszybciej pokonywać. Mimo bardzo optymistycznego nastawienia do świata, bardzo łatwo jest zranić Lwa, a co za tym idzie ciężko odzyskać jego zaufanie.

Lwy są bardzo podatne na różnego rodzaju choroby ściśle związane z aspektem psychiki. Przez swoje ciągłe dążenie do celu narażają się na nerwice oraz stany depresyjne, gdy coś nie idzie po ich myśli lub napotykają dużo przeszkód na swojej drodze. Lubią kiedy coś przychodzi z łatwością. Walka o „swoje” przychodzi im z trudnością, ponieważ nie są do niej przygotowani, a także brakuje im ducha walki.

Każdy Lew jest bardzo głęboko związany ze swoją rodziną i gdy tylko coś jej grozi jest gotowy na porzucenie swojej bezpiecznej strefy i gotowość do obrony. Jest bardzo dobry dla swoich dzieci oraz współmałżonka. Posiada bardzo wiele pozytywnych cech takich jak dobroduszność, empatia, koleżeńskość. Lew jest bardzo dobrym przyjacielem, który dzięki swoim niezliczonym pokładom radości bardzo szybko podnosi innych na duchu.

Lew jak to Lew, wygląda jakby był w siebie zapatrzony i świata nie widział poza czubkiem własnego nosa. Jednak okazuje się, że jest to tylko poza. Lwy dostrzegają o wiele więcej niż może się wydawać ich obserwatorowi.  Posiadają bardzo duże poczucie własnej wartości i wiedzą ile są warte.

Jest przyzwyczajony do tego, by niepodzielnie rządzić na swoim terytorium. Lubi szefować. Być u szczytu i wydawać rozkazy. Kierownicze stanowisko w korporacji wydaje się być dla niego idealną posadą właśnie ze względu na bardzo dużą ilość osób, którymi można kierować.

Osoby spod znaku Lwa bardzo lubią błyszczeć w towarzystwie i uwielbiają moment, kiedy wszystkie oczy zwrócone są tylko na nich. Choć wydaje się to być trochę nie na miejscu aby zawsze być w centrum uwagi, to niestety Lwy już mają taki charakter. Albo się je kocha albo zwyczajnie nie lubi. Trzeba jednak przyznać, że każdy Lew zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu.

Tutaj każdy Lew może się zapoznać ze swoim horoskopem na nadchodzący tydzień