MAGIA IMION IMIENNIK c.d. “C”

CELINA
Celina (imię pochodzenia łacińskiego, od słowa caelum – niebo) jest niezwykle swobodną i pełną radości życia kobietą. Nigdy przy tym nie wiadomo, czy wybuchnie, czy też zacznie śpiewać. Nie usiedzi długo w miejscu i rzadko kończy to, co zaczęła. Brak jej stałości i równowagi. Ma skłonność do przesadzania w gniewie, aby wywrzeć wrażenie na otoczeniu. Przede wszystkim pragnie intensywnie uczestniczyć w życiu świata – nie znosi bycia pomijaną. Chętnie udziela porad i pomocy, ale najchętniej przejmuje kontrolę nad swoimi przyjaciółmi. Celinę cechuje wielka pewność siebie, chociaż jest romantyczką o sentymentalnej naturze. Mimo to jest to idealna gospodyni i żona. Prowadzenie domu jest dla niej najpiękniejszą pracą. Celina to wierna romantyczka. Jej sfera seksualna jest ograniczona przez wszelakie tabu społeczne i rodzinne. Jest mimo to idealną gospodynią i żoną. Prowadzenie domu to dla niej najpiękniejsza praca, której oddaje się z zamiłowaniem. Lubi wystawnie podejmować gości, zadba o dom, a ukochanemu nie odmówi niczego. Jest jednak bardzo zaborcza i łatwo ją zranić. Jej partner musi być nieustannie czujny i dbać o zapewnienie stabilności w związku. Jeśli Celina przestanie ufać – przestanie kochać i odejdzie. O rodzinę potrafi walczyć jak prawdziwa lwica.

CECYLIA
Cecylia to kobieta, która przez życie kroczy z podniesioną głowa. Jest bardzo praktyczna i konsekwentna we wszystkim, co robi. Nie boi się ciężkich zajęć, chętnie prowadzi dom i kocha swoją rodzinę. Często bierze na siebie odpowiedzialność za powierzone zadania, z których wywiązuje się wzorowo. Cechuje ją jednak duch przekory – zdarza się, iż postępuje wbrew oczekiwaniom innych. Cecylia jest przy tym wrażliwa na niepowodzenia, nieraz reaguje na nie wybuchem gniewu. W związku nigdy nie bywa zaborcza ani zazdrosna, ma pełne zaufanie do partnera, ponieważ wcześniej dokładnie go sprawdza. Uczuciowa, ale nie okazuje tego. Rodzinna, ale sprawia wrażenie pochłoniętej pracą. Odpowiedzialna, ale zdarza się, że postępuje wbrew oczekiwaniom. Otwiera się i kocha całym sercem dopiero wówczas, gdy jest pewna, że nie zostanie zraniona i porzucona. Należy podkreślić, iż nigdy nie będzie zaborcza i zazdrosna – związek opiera na zaufaniu i na próbę daje partnerowi wiele swobody. Jest praktyczna naprawdę we wszystkim. Konsekwencja Cecylii przejawia się także w jej życiu towarzyskim. Lubi przyjmować gości, organizować szalone lub wystawne przyjęcia i uczestniczyć w podobnych. Jednego jednak nigdy nie zaakceptuje – niespodziewanych wizyt. Wszelkie niepowodzenia, porażki i nieprzewidziane zdarzenia wyprowadzają Cecylię z równowagi, a tym samym mogą doprowadzić do ostrego wybuchu gniewu. Nie boi się trudnych i ciężkich zadań. Nie boi się zobowiązań, ani odpowiedzialności. Posiada do tego ścisły, techniczny umysł, który pozwala jej osiągnąć wiele w życiu. Silna osobowość i zdecydowany charakter warunkują jej pragnienie stania się niezastąpioną w firmie.

CEZARY
Cezarego cechuje bardzo zrównoważona osobowość. Jest mężczyzną o trwałym i opanowanym charakterze, ale jednocześnie posiada dużą siłę przebicia i żywotność. W życiu kieruje się prostymi zasadami – stawia na stabilność, odpowiedzialność oraz uczciwość. Realnie patrzy na świat. Umiejętnie dobiera sobie przyjaciół oraz środowisko życia. Bywa nerwowy i impulsywny, ale bardzo rzadko. Cezary jest przede wszystkim lojalny oraz przyjacielski. Często osiąga znaczną pozycję społeczną, ponieważ ludzie go cenią. Posiada wesołe usposobienie i duże poczucie humoru. Ożywia się wśród zaufanych osób. W miłości jest wierny i uczuciowy, kieruje się sercem. Cezary zdolny jest do niemałych poświęceń, gdy chodzi o dobro jego rodziny. Jest to mężczyzna wierny i solidny. W miłości słucha podszeptów serca i nie jest obojętny na jego drgnięcia. Natychmiast wyczuje, gdy w jego związku coś nie gra. To człowiek o dużej moralności. Życie z nim jest proste i przebiega według określonych zasad – dość rygorystycznych, ale skutecznych i nieciążących nikomu. Bywa nerwowy i impulsywny, ale bardzo rzadko. Cezary jest przede wszystkim człowiekiem lojalnym i przyjacielskim. Jego spojrzenie na świat jest bardzo proste – wystarczy rozumieć ludzi i kierować się miłością. Przebywa zawsze w doborowym towarzystwie. Jest bardzo konsekwentny w tym, co robi i w swoich poglądach. Jest również wesołym kumplem z dużym poczuciem humoru. Do tego lojalnym i przyjacielskim. Dzięki dużej aktywności, ambicji oraz nietuzinkowej inteligencji, łatwo osiąga zamierzony sukces. Często jest stawiany innym za wzór, ale nigdy nie popada w przesadny zachwyt nad swoją osobą i nie jest próżny.

CYPRIAN
Cyprian ma skłonność do zamykania się w sobie i osądzania innych z surowością. Jest bardzo subiektywny i rzadko próbuje postawić się na czyimś miejscu. Jego brak dyplomacji, dzikość i przemądrzały ton mogą budzić niechęć. Bywa szczery do bólu, prostacki, ale z zaciekłością zwalcza kłamstwo oraz obłudę. Cyprian jest bardzo uczciwym człowiekiem, który konsekwentnie dąży do obranego celu. Powierzone mu zadania wykonuje dobrze, jednak nie lubi się przemęczać i zawsze wybiera najkrótszą drogę. Pragnie uchodzić za najlepszego we wszystkim i zdobyć uznanie otoczenia. Mimo to jest dobrym współmałżonkiem, zgodnym partnerem i wzorowym rodzicem. Jego dom jest zawsze otwarty dla garstki oddanych przyjaciół. Cyprian lubi żyć wystawnie, ale nie jest skąpy. Poza tym kocha podróże, przygody oraz dobrą zabawę. Swoim bliskim pragnie zapewnić to, co najlepsze i nie podejmie decyzji o związku, dopóki nie osiągnie odpowiedniego statusu majątkowego. Pomimo introwertycznej natury, pragnie ciepła, miłości i akceptacji od swej wybranki. Jest nadmiernie subiektywny i często wzbudza ogólną niechęć otoczenia. Nie jest łatwy w pożyciu i kontaktach towarzyskich. Przejawia despotyczne zachowania, jest przemądrzały i prostacki. Nie toleruje ludzkich słabostek i bez ogródek wytknie je każdemu. Jeśli pomaga innym, to tak, aby nikt tego nie widział. Uczciwy i konsekwentny w swych działaniach Cyprian sprawia wrażenie dobrego pracownika. Śmiało i wytrwale podąża ku zaszczytom, które się dla niego liczą.