Jak samodzielnie zmienić swoje życie?

Jeśli wizualizacja kojarzy Ci się przede wszystkim z przedstawionym w programie komputerowym nowym wyglądem mieszkania czy nowego cudu techniki, znaczy to, że jeszcze nie zmieniasz samodzielnie swojego życia za jej pomocą.

Koniecznie przeczytaj ten tekst, bo może się okazać, że droga do spełnienia jest łatwiejsza niż myślisz.

Wizualizacja polega na świadomym kształtowaniu wewnętrznych obrazów. Na korzystaniu z podświadomości, by zmienić naszą świadomość.

Jak to działa?

Dwutorowo – na płaszczyźnie emocjonalnej dobra, pozytywna wizualizacja zmienia całkowicie nasz stan emocjonalny i nastrój oraz nastawienie do życia i celów. Na płaszczyźnie fizycznej – nasz mózg uwielbia obrazy. Im bardziej wyraziste i konkretne – tym lepiej, dlatego zaczyna działać ukierunkowany na ich realizację w rzeczywistości.

Jak zacząć?

Przede wszystkim musisz nauczyć się relaksować. Usiądź wygodnie lub połóż się i wyobraź sobie swoje bezpieczne miejsce. Pomyśl po kolei o wszystkich częściach swojego ciała, niech stają się rozluźnione i ciężkie. Jeżeli masz problem z wprowadzeniem się w stan relaksu – nie martw się. To może być nieco utrudnione, jeżeli nie podejmowało się wcześniej takich prób. We współczesnym, zabieganym świecie, gdy problemy i obowiązki dosłownie tłoczą się wokół Ciebie i wchodzą Ci na głowę nie łatwo jest oczyścić umysł. Jeżeli chcesz, na początku pomogą Ci nasi doradcy, którzy przez telefon wprowadzą Cię w stan pełnego relaksu.

Krok drugi to kreowanie obrazu. To czego chcesz, oczekujesz, do czego dążysz. Staraj się, aby było jak najbardziej konkretne. Jeżeli chodzi o szczupłą sylwetkę – wyobraź sobie siebie w konkretnej kreacji, w otoczeniu ludzi, na których opinii Ci zależy. Usłysz w głowie ich komplementy, konkretne słowa, których użyją. Im więcej szczegółów zobaczysz, tym wizualizacja będzie skuteczniejsza. Jeżeli myślisz o stanowisku – zobacz siebie w wymarzonej firmie. Zobacz, kto jest obok, jakie relacje Was łączą. Wyobraź sobie, że prowadzisz spotkanie biznesowe, lub robisz dokładnie to, co chcesz. Jeśli marzysz o związku – zobacz kim jest ta osoba, co razem robicie, co mówicie, jaki smak ma to, co jecie, jakiej muzyki razem słuchacie lub do jakiej tańczycie, a nawet jak pachnie Twoja druga połowa.

Pamiętaj, aby wpływać na wszystkie zmysły, ponieważ im bardziej je zaangażujesz, tym bardziej realistyczna, a zarazem skuteczna będzie wizualizacja.

Niech obraz będzie jak największy – nie wyobrażaj sobie małych sylwetek w oddali. Duże, zcentralizowane wizualizacje, postaci, przedmioty i wiele wyrazistych kolorów. O tym należy pamiętać, tworząc obraz w swojej wyobraźni.

Ostatni krok to afirmacja, czyli powtarzanie w myślach najważniejszego dla siebie zdania motywującego. W zależności od tego, czego dotyczą Twoje wizualizacje i pragnienia, afirmacje będą zupełnie odmienne. Dla przykładu:

Zasługuję na sukces

Ludzie cenią i szanują moja pracę

Podążam ścieżką własnego rozwoju

Zasługuję na miłość i szacunek

Codziennie jestem zdrowsza i silniejsza

Staraj się nie używać słów „nie”, „muszę”, „powinnam”.

Jeżeli na razie masz problem z wymyśleniem afirmacji, możesz powtarzać jedno pozytywne słowo, na przykład „radość”, „szczęście”, „miłość” i starać się odczuć w ciele jego dobre wibracje.

Zatem znajdź kilka minut tylko dla siebie i zacznij tworzyć swój lepszy czas już dziś.

Zasługujesz na to.